pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 24 marca 2011
  • wyświetleń: 5890

Sukcesy uczniów Gimnazjum nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie corocznie biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach i osiągają ogromne sukcesy.

W tym roku również mogą się pochwalić imponującą wiedzą uczniów z różnych dyscyplin umysłowych. W tegorocznych zmaganiach konkursowych wzięło udział 73 uczniów naszej szkoły. Do etapu rejonowego dostali się :
- Katarzyna Jacek, Zuzanna Kalinowska - język polski,
- Małgorzata Koczuba - historia,
- Kamil Barczyński, Michał Gałuszka, Michelle Herok, Krystian Kłonica, Kacper Kubica - matematyka,
- Kamil Barczyński, Michał Gałuszka, Kacper Kubica - fizyka,
- Judyta Kmieć - biologia,
- Katarzyna Jacek, Michał Loska, Marek Olesz - chemia,
- Magdalena Balcarek, Kamil Barczyński, Klaudia Ceglarz, Michał Gałuszka, Łukasz Hlubek, Krzysztof Kobiela, Anna Klima, Jadwiga Machnik, Małgorzata Orlik, Weronika Spyra , Paulina Waleczek - geografia.

Finalistami zostali:
- Małgorzata Koczuba - historia,
- Kacper Kubica - matematyka, fizyka,
- Katarzyna Jacek, Michał Loska, Marek Olesz - chemia,
- Kamil Barczyński, Michał Gałuszka, Anna Klima, Jadwiga Machnik,
Małgorzata Orlik, Paulina Waleczek - geografia.

Ogromne gratulacje należą się laureatom! Po części finałowej, która zakończyła się w zeszłym tygodniu gimnazjum może poszczycić się listą dziewięciu laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Oto nazwiska dziewięciu wspaniałych:
- Kacper Kubica - matematyka, fizyka
- Michał Loska - chemia
- Marek Olesz - chemia
- Katarzyna Jacek - chemia
- Małgorzata Orlik - geografia
- Kamil Barczyński - geografia
- Paulina Waleczek - geografia
- Małgorzata Koczuba - historia

W olimpiadach przedmiotowych może wziąć udział każdy uczeń, ale do finałów kwalifikują się najlepsi z najlepszych. Dyrekcja szkoły, nauczyciele a także cała społeczność szkolna oraz lokalna szczyci się osiągnięciami młodzieży, która w ten sposób promuje swoją szkołę w środowisku i podnosi jej prestiż w rankingach szkół na Śląsku.

Zgodnie z przepisami oświatowymi uczniowie - finaliści i laureaci konkursów oprócz ogromnej satysfakcji własnej , rodziców oraz nauczycieli otrzymują na koniec roku ocenę celującą z przedmiotu, a laureaci dodatkowo zwolnieni są z części egzaminu gimnazjalnego. Tym samym mają otwartą furtkę do wyboru wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej zgodnie z własnymi zainteresowaniami i talentami.

Nie sposób nie docenić także ogromnego wkładu nauczycieli, którzy poświęcili mnóstwo energii oraz czasu , służąc swoją wiedzą i umiejętnościami w przygotowanie wychowanków.

Gratulujemy rodzicom utalentowanych i ambitnych dzieci, na które oprócz przygotowania się do konkursów czekały również obowiązki w domu i szkole. Drodzy Rodzice dzięki Waszemu zaangażowaniu wysiłek waszych pociech z pewnością nie pójdzie w zapomnienie i zaowocuje w przyszłości .

Anita Kristof / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj