pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 6 lipca 2010
  • wyświetleń: 8794

W Chrobrym podsumowano matury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie podsumowało wyniki tegorocznych matur. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące "egzaminy dojrzałości", które otrzymaliśmy ze szkoły.

Do egzaminu przystąpiło 186 uczniów z 6 klas trzecich. Poza obowiązkowymi egzaminami znaczna część maturzystów przystąpiła do egzaminu na poziomie rozszerzonym, w sumie przeprowadzono tych egzaminów 309. Największą popularnością cieszyły się następujące przedmioty: matematyka - 67 osób, język angielski 59, biologia 32, chemia 30, język polski 26, fizyka 25. Ponadto zdawano historię, wiedzę o społeczeństwie, geografię, język francuski i niemiecki, informatykę, historię sztuki, a nawet historię muzyki.
30 czerwca abiturienci otrzymali wyniki. Okazało się, że dzięki wytrwałej pracy uczniów wspieranych przez nauczycieli są one bardzo wysokie. Prezentujemy wyniki z wybranych przedmiotów.

100% otrzymały:
24 osoby - ustny egzamin z języka angielskiego (w tym poziom rozszerzony), 6 osób z części pisemnej,
22 osoby-ustny egzamin z języka polskiego
5 osób- ustny egzamin z języka niemieckiego, 2 osoby z części pisemnej (w tym poziom rozszerzony)
5 osób- matematyka, w tym 2 osoby poziom rozszerzony.

Większość maturzystów osiągnęła wyniki znacznie powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Tak dobre wyniki dają nadzieję na dostanie się na najlepsze polskie uczelnie. Śledząc losy absolwentów i badając preferencje tegorocznych trzecioklasistów, można zauważyć, że największą popularnością cieszą się uczelnie techniczne (Politechnika Śląska, Politechnika Krakowska, AGH), uniwersytety (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski) oraz uczelnie ekonomiczne na czele z SGH. Tradycyjnie uczniowie z klas biologicznych wybierają uczelnie medyczne.

Tegoroczne wyniki, podobnie jak te z poprzednich lat, potwierdzają dewizę, że wiekowy Chrobry jest szkołą dla najlepszych - czytamy w podsumowaniu matur.

new / pless.pl, źródło: LO Chrobry

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj