pless.pl

Reklama

Edukacja

  • 25 czerwca 2010
  • wyświetleń: 10480

Basztary 2010 rozdane

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

We wtorek, 22 czerwca po raz kolejny odbyła się międzygimnazjalna impreza dla młodzieży BASZTARY 2010. Bawiąc się w grę słów uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie im. Jana Pawła II wymyślili w 2002 roku wraz ze swoim opiekunem Krzysztofem Rozmusem nagrody dla nauczycieli i najlepszych spośród siebie. Od słowa "baszta" (baszty charakterystyczne elementy architektoniczne budynku Zespołu Szkół nr2 w Pszczynie - Starej Wsi ) i "oskar" powstało słowo Basztar.

Basztary 2010 rozdane
Basztary wręczał burmistrz Pszczyny Krystian Szostak


Złoty Absolwent 2010

Już po raz dziewiąty pod patronatem posła RP Tomasza Tomczykiewicza, senatora Sławomira Kowalskiego, burmistrza Pszczyny Krystiana Szostaka i dyrektora Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Mariana Grygiera z udziałem dyrektorów i zaproszonych gości spotkali się uczniowie i nauczyciele w auli Publicznego Gimnazjum nr 3.

Młodzież każdego gimnazjum wybrała spośród swojego grona pedagogicznego Nauczyciela Roku poprzez głosowanie w sposób tajny, równy i powszechny. Statuetkę Basztara przyznano również Uczniowi Roku z każdego gimnazjum - każda klasa z wychowawcą wybierała uczniów ze swego grona nominowanych do nagrody a następnie Rada Pedagogiczna oraz Rada Samorządu Uczniowskiego typowała osobę mającą otrzymać nagrodę Basztara.

Basztary 2010 otrzymali:

Publiczne Gimnazjum nr 1:
Nauczyciel Roku -Super Basztar* Wioletta Glaeser, Uczeń Roku: Paulina Kania

Publiczne Gimnazjum nr 2:
Nauczyciel Roku - Super Basztar: Kazimierz Mianowski, Uczeń Roku: Agata Wicher

Publiczne Gimnazjum nr3:
Nauczyciel Roku - Super Basztar: Aleksandra Spiączka, Uczeń Roku: Patrycja Kubacka

Publiczne Gimnazjum nr4:
Nauczyciel Roku: Andrzej Mulawa, Uczeń Roku : Dagmara Pławecka

Publiczne Gimnazjum nr5:
Nauczyciel Roku - Super Basztar: Alina Jucha, Uczeń Roku : Anna Szymańska
*nauczyciel, który po raz trzeci z rzędu otrzymują Basztara

Wzorem poprzednich lat Basztary po rozdaniu nagród miały charakter wielkiej zabawy, w czasie której prezentowały się zespoły artystyczne z poszczególnych gimnazjów, a także zaproszeni goście. W obawie przed zapowiadanymi opadami deszczu cała impreza odbyła się na auli Publicznego Gimnazjum nr 3 co jednak nie zakłóciło fantastycznej atmosfery oraz udanej zabawy młodzieży.

W tym roku organizatorzy jako niespodziankę na zakończenie Basztarów zaprosili uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Bielska-Białej o profilu wojskowym, którzy w widowiskowy sposób zaprezentowali sztuki samoobrony.

Organizatorzy: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Młodzież Zespołu Szkół nr 2, Publicznego Gimnazjum nr3 im. Jana Pawła II w Pszczynie składają serdeczne podziękowania: za patronat nad imprezą "Basztary 2010": Posłowi RP Tomaszowi Tomczykiewiczowi, Senatorowi Sławomirowi Kowalskiemu, Burmistrzowi Pszczyny Krystianowi Szostakowi, Dyrektorowi Pszczyńskiego Zarządu Edukacji Marianowi Grygierowi, Pszczyńskiemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu, za pomoc i wsparcie: Firmie " FLOX" , Firmie " SPIMAT", Firmie "ADVADIS", Zakładowi Zieleni Miejskiej, szczególne podziękowania dla Dyrektora ds. szkoleń Mirosława Bieniawskiego oraz Uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Bielska Białej za pokaz samoobrony.

Jak co roku, podczas BASZTARÓW zostały rozdane nagrody burmistrza Pszczyny - "Złoty Absolwent 2010" przyznawane za osiągnięcia w nauce, średnie uzyskane przez uczniów w ciągu całego cyklu edukacyjnego oraz zaangażowanie w życie szkoły. Przyznano również nagrody dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

W plikach do pobrania znajdziecie pełną listę nagrodzonych uczniów.

Basztary 2010 rozdane · fot. PG3


Organizatorzy / PG3

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj