pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 7 lipca 2010
  • wyświetleń: 9560

Młodzież w działaniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W dniach od 28 czerwca do 5 lipca odbywała się po raz pierwszy w Pszczynie wymiana wielostronna młodzieży pt.: "Ja, buntownik", w ramach programu "Młodzież w działaniu", współfinansowana przez władze lokalne. Autorami projektu są licealiści z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Młodzież w działaniu
Wymiana wielostronna w Pszczynie


Zaproszone zostały grupy młodzieży z Czech, Anglii, Niemiec, Słowacji i Chorwacji. Tematem przewodnim jest wspomniany bunt i jego efekty, odpowiedź na pytanie, czy bunt może być konstruktywny, czy przynosi jedynie destrukcję.

Problem analizowany był w trakcie zajęć i warsztatów, w tym: dyskusje, zajęcia plastyczne, muzyka - karaoke ze zbuntowanymi artystami oraz ćwiczenia teatralne - wcielanie w postacie znanych buntowników.

Poza tym uczestnicy zapoznali się z programami i instytucjami, które wspierają aktywność młodzieży- "Bądź aktywny". W planach znalazł się czas na pochwalenie się piękną Pszczyną i regionem (zwiedzanie zamku, zagrody żubrów, obejrzenie budynku Sejmu Śląskiego, kopalni Guido w Zabrzu). Podczas międzynarodowych wieczorów nastąpi prezentacja kultury i tradycji państw uczestniczących w programie.

[youtube=AZw82DHWRzA,YLesR0xjhy0]

Młodzież również porozumiewa się i kontaktuje na specjalnie stworzonej stronie internetowej - zaprojektowanej przez polskich uczestników wymiany.

LO Chrobry

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj