pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 20 maja 2009
  • wyświetleń: 4638

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie" podaj

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie - bezpieczna szkoła dla Twojego dziecka!

W roku szkolnym 2009/2010 uczniom klas pierwszych zapewniamy naukę na pierwszą zmianę. Gwarantujemy dowozy gimbusami bez konieczności oczekiwania w świetlicy.

Zapraszamy do nauki w naszym gimnazjum, ponieważ możemy Wam zaoferować:

BEZPIECZEŃSTWO - nasza szkoła jest w pełni monitorowana (19 kamer, w tym 7 na zewnątrz), dlatego żadna osoba postronna nie może tu wejść niezauważona, a nieproszeni goście są wypraszani z budynku. W ramach profilaktyki systematycznie współpracujemy z komisarzem do spraw nieletnich, który prowadzi prelekcje i zajęcia dla młodzieży. Wszystkie zaistniałe problemy związane z trudnym okresem dorastania rozwiązujemy zawsze w ścisłym kontakcie i w porozumieniu z rodzicami. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą skorzystać z fachowej pomocy pedagoga szkolnego.

DOŚWIADCZONĄ I WYSOKO WYKWALIFIKOWANĄ KADRĘ PEDAGOGICZNĄ. Nauczyciele mają w klasach dostęp do bezprzewodowego Internetu, korzystają z laptopów, rzutników multimedialnych i tablicy interaktywnej. Lekcje przedmiotowe prowadzone są także w pracowni internetowej, co wpływa na atrakcyjność i efektywność zajęć.

DOBRZE WYPOSAŻONĄ BAZĘ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZĄ. Nasze gimnazjum posiada nowoczesną 15-to-stanowiskową pracownię komputerową, bezprzewodowy Internet , bibliotekę z bogatym księgozbiorem (ponad 10.000 woluminów) i zestawem elektronicznych nośników informacji. Uczniowie mogą w niej korzystać z 4 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Lekcje biologii, chemii, fizyki i techniki odbywają się w odpowiednio do tego przystosowanych pracowniach przedmiotowych. Klasy w gimnazjum wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny (telewizory LCD, odtwarzacze DVD) oraz odpowiednie pomoce dydaktyczne.

BAZĘ SPORTOWĄ - oprócz sali gimnastycznej, posiadamy również basen, siłownię, korty tenisowe oraz dostęp do pełnowymiarowej hali sportowej. Przy obiektach sportowych znajduje się odpowiednio wyposażone zaplecze (łazienki z prysznicami, szatnie).

BAZĘ SOCJALNĄ - uczniowie mogą korzystać ze stołówki szkolnej oferującej domowe obiady oraz sklepiku. Każdy gimnazjalista posiada w szatni własną, zamykaną szafkę.

CIEKAWĄ OFERTĘ ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH - każdy może znaleźć coś dla siebie. W szkole działają różnorodne kółka zainteresowań (z języka angielskiego, niemieckiego, poetycko - dziennikarskie, teatralne, matematyczne, biologiczne, chemiczne, informatyczne, taneczne, wokalne, filmowe, plastyczne, turystyczne), a także odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe (z koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, nożnej i pływania).
Poświęcamy wiele czasu i uwagi na rozwijanie różnorodnych uzdolnień naszych gimnazjalistów, ale zajmujemy się również uczniem słabszym, mającym problemy w nauce, organizując zajęcia wyrównawcze, zarówno indywidualne, jak i grupowe.

WYJAZDY EDUKACYJNE - na Giełdę Minerałów w Sosnowcu, Giełdę Edukacyjną w Goczałkowicach, do Planetarium, na wykłady na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, do ośrodków ekologicznych, do Muzeum Auschwitz - Birkenau, itd.

WSPÓŁPRACĘ Z URZĘDAMI, INSTYTUCJAMI I ORGANIZACJAMI - np. Wydziałem Ochrony Środowiska i Wojewódzkim Zespołem Parków Krajobrazowych, gdyż ekologia ma dla nas nadrzędne znaczenie; teatrami profilaktycznymi, ośrodkami terapeutyczno - psychologicznymi, ze względu na edukację prozdrowotną; z Hospicjum w Krzyżowicach i Hospicjum O. Pio w Pszczynie, Domem Pomocy Społecznej w Strumieniu i Przystanią Ocalenie w Ćwiklicach, bo zależy nam na uwrażliwieniu młodych ludzi na krzywdę i cierpienie oraz rozbudzeniu w nich potrzeby niesienia pomocy innym.

INNE DZIAŁANIA, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE NASZA SZKOŁA MA WŁASNY NIEPOWTARZALNY CHARAKTER - wszystkie klasy pierwsze uczestniczą w zajęciach integracyjnych w terenie, które pozwalają przełamać bariery i dać początek nowym przyjaźniom; dla uczniów organizujemy akcje ekologiczne w formie wycieczek szlakami górskimi; bierzemy udział w akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim; wyjeżdżamy do kina, teatru, itp.; organizujemy różne imprezy środowiskowe (jasełka, wieczór wielkopostny, wieczory poetyckie i teatralne) dając uczniom możliwość samorealizacji, rozwijania talentów i twórczych pasji. Uczestniczymy w piknikach sportowych, regatach kajakowych, rajdach pieszych i rowerowych. W okresie zimowym organizujemy wyjazdy na narty. Co roku na wiosnę bawimy się na Akwenie Łąckim, gdzie organizujemy dzień sportu.

Warto wybrać naukę w "czwórce", gdyż nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w egzaminach gimnazjalnych (powyżej średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej), zajmują również czołowe miejsca w konkursach wiedzowych (np. Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe, Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe "Olimpus", Międzynarodowy Konkurs Fizyczny "Lwiątko" i matematyczny "Kangur", Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury, Powiatowy Konkurs Fizyczny "Od Einsteina do...", Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego, Powiatowy Konkurs na Pracę Monograficzną "Mnie ta ziemia od innych droższa") i zawodach sportowych (np. powiatowe zawody lekkoatletyczne, piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, Powiatowy Festiwal Układów Tanecznych).

W naszej szkole zdobędziecie wiedzę i umiejętności, rozwiniecie talenty, dzięki czemu będziecie dobrze przygotowani do dalszej nauki w wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych.

Serdecznie zapraszamy do naszego gimnazjum!

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
43-200 Pszczyna
ul. M. Konopnickiej 44
Tel. O32 210-43-84
e-mail: pg4pszczyna@neostrada.pl
www.pg4wpszczynie.republika.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie" podaj