pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 22 maja 2009
  • wyświetleń: 9260

W PG4 odbył się Dzień Otwarty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie" podaj

W dniu 13 maja pod hasłem "Nauka, a przy tym zabawa, w PG 4 to podstawa" odbył się Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Pszczynie.

W PG4 odbył się Dzień Otwarty


Zaproszeni uczniowie klas piątych i szóstych ze szkół podstawowych z Ćwiklic, Jankowic, Pszczyny, Rudołtowic i Studzienic wraz z rodzicami licznie odwiedzili naszą szkołę. Występy grup tanecznych "The Stars" i "Happy Steppers", wyśmienita gra zespołu muzycznego i wokal naszych gimnazjalistek rozpoczęły spotkanie na sali gimnastycznej. Hitem okazał się film nakręcony przez uczniów klasy 2e, który w nietypowy sposób zaprezentował gimnazjum. Pani Dyrektor Bogumiła Fedczyszyn przywitała wszystkich obecnych i krótko przedstawiła specyfikę i charakter szkoły.

Po części oficjalnej przybyli goście udali się wraz z przewodnikami na wycieczkę po szkole. Podczas tej "podróży" mieli możliwość obejrzenia zaplecza dydaktycznego. Na korytarzach można było zobaczyć wystawę zdjęć z różnorakich imprez organizowanych przez i dla gimnazjalistów, prac plastycznych oraz imponującą kolekcję pucharów sportowych. Dodatkowo nasi sportowcy z dumą prezentowali swoje drużyny siatkarskie, koszykarskie, pływackie, lekkoatletyczne czy piłkarskie, no i oczywiście zdobyte medale. Pasjonaci wędrówek po górskich szlakach już mogli zapoznać się z działającym w gimnazjum Międzyszkolnym Kołem Turystycznym PTTK "Czwórka".

Następnie uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w lekcjach otwartych z poszczególnych przedmiotów.

W PG4 odbył się Dzień Otwarty · fot. PG nr 4


Zastosowanie wiedzy matematycznej w codziennym życiu oraz połączenie matematyki z informatyką przy użyciu tablicy interaktywnej to lekcja, która spodobała się przyszłym uczniom naszej szkoły. Zajęcia z historii miały formę zabawy i odpowiadały na pytanie: Jak powstaje historia? Uczniowie z zawiązanymi oczami odgadywali źródła historyczne. Na lekcji języka angielskiego przyszłoroczni gimnazjaliści dokonywali zakupów w Internecie.

Na szczęście żadna karta kredytowa nie została obciążona. "Ostatnie (być może) spotkanie z bohaterami lat dziecięcych" - taki temat zaproponowano uczniom ze szkół podstawowych na zajęciach z języka polskiego. Na przybyłych czekały literackie wspomnienia. Wśród nas gościli (prawie jak na profesjonalnym wybiegu) gimnazjaliści, którzy wcielili się w kultowych bohaterów znanych z dzieciństwa - Anię z Zielonego Wzgórza, Janka Muzykanta czy Królewnę Śnieżkę. Ta część zajęć okazała się bardzo widowiskowa. Na lekcji otwartej z chemii zaprezentowano eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem m.in. substancji z życia codziennego. Uczniowie, a także rodzice, z uwagą i zainteresowaniem obserwowali barwne i efektowne doświadczenia. Ich tematyka dotyczyła badania odczynu roztworów przy użyciu wywaru z czerwonej kapusty, otrzymywania srebra na rurkach miedzianych i wody z "czerwonego wina", krystalizacji, produkcji tlenu przy użyciu drożdży i wody utlenionej oraz odtwarzania "sekretnego pisma". Pokazy z fizyki podzielone zostały na dwie części.

W pierwszej gimnazjaliści zaprezentowali pracę pt.: "Praktyczne wykorzystanie prawa Archimedesa", która została nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie " Od Einsteina do ...". W drugiej części uczniowie uczestniczyli w ciekawych i emocjonujących doświadczeniach, m.in. sprawdzali wytrzymałość mostu zbudowanego z 6 paczek makaronu spagetti, balonu na "łożu Fakira" czy wytwarzania w jednej bańce kilku baniek mydlanych. Na zajęciach w pracowni biologicznej prowadzono obserwacje mikroskopowe gotowych jak i samodzielnie przygotowanych preparatów. Dużym zainteresowaniem cieszył się, słynny w okolicznych miejscowościach, model szkieletu człowieka nazwany przez gimnazjalistów "Stefanem". W pracowni technicznej uczniowie, ćwicząc obróbkę drewna, z zaangażowaniem wykonywali etykietkę do klucza. Najbardziej aktywni uczestnicy lekcji otwartych otrzymywali drobne nagrody, na każdego zaś czekał słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że zarówno uczniom szkół podstawowych jak i przybyłym rodzicom podobał się pobyt w gimnazjum. Zapraszamy do naszej szkoły we wrześniu, już nie w roli obserwatora ale gimnazjalisty.

Jeśli być gimnazjalistą, to tylko w PG4!

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
43-200 Pszczyna
ul. M. Konopnickiej 44
Tel. O32 210-43-84
e-mail: pg4pszczyna@neostrada.pl
www.pg4wpszczynie.republika.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie" podaj