pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 4 maja 2009
  • wyświetleń: 2253

Comenius Day w Zespole Szkół w Woli

W dniu 29 kwietnia w Centrum Kultury w Woli odbył się Comenius Day zorganizowany przez szkolnego koordynatora projektu Comenius w Zespole Szkół w Woli, tj. p. Joannę Kocioła, nauczycielkę języka angielskiego.

Głównym celem imprezy było przybliżenie wszystkim uczniom szkoły projektu pt. "Budujmy Europę, nie wojnę", który realizowany jest w Zespole Szkół w Woli od września 2008r.

Impreza składała się z dwóch części. Pierwszą z nich było plenerowe show taneczne brawurowo poprowadzone przez uczennicę klasy 3b, Agatę Małkiewicz. Wszyscy uczestnicy mięli szansę na świetną zabawę przy kabaretowych tekstach prowadzącej oraz pokazanie swoich zdolności tanecznych.

Comenius Day w Zespole Szkół w Woli · fot. ZS w Woli


Drugim etapem Dnia Comeniusa był Konkurs Wiedzy o Krajach Partnerskich, który odbył się w głównej Sali Centrum Kultury w Woli. W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Bosko w Woli. Zespoły rozwiązywały zadania związane z historią, geografią i kulturą krajów partnerskich, tj. Francji, Włoch, Rumunii i Niemiec.

Wszyscy uczniowie mięli okazję obejrzeć przygotowane przez kolegów prezentacje na temat szkół partnerskich i miejscowości, w których się znajdują. Na zwycięzców konkursu czekały bardzo atrakcyjne nagrody, m. in. odtwarzacze MP3 oraz pięknie ilustrowane albumy o krajach partnerskich projektu.

Joanna Kocioła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.