pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 28 października 2008
  • wyświetleń: 6266

Chrobry: wymiana polsko-francuska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

W dniach 14 - 18 października miała miejsce wymiana polsko-francuska, kiedy to nasi uczniowie z klas III i II przebywali w północnym regionie Francji: Nord Pas de Calais.

Chrobry: wymiana polsko-francuska


Pierwszego dnia od razu po wylądowaniu na lotnisku w Brukseli, udaliśmy się na zwiedzanie stolicy europejskiej. Zobaczyliśmy Stare Miasto, muzeum muzyki, Atomium, figurkę sławnego Maankenen Pis oraz wiele budynków związanych z Unią Europejską. Do tego pokosztowaliśmy znakomitych belgijskich czekoladek.

Następnego dnia pojechaliśmy do miasta Douai, żeby zobaczyć starą kopalnię węgla kamiennego. Po pełnej wrażeń wycieczce w kaskach górniczych, spędziliśmy popołudnie w Lille mając czas wolny, który przeznaczyliśmy przede wszystkim na zakupy. Wieczorem wszyscy uczestnicy wymiany świetnie bawili się na kręgielni , a później mogliśmy popróbować francuskiej kuchni podczas kolacji w restauracji, po której rozjechaliśmy się do rodzin.

W czwartek wyjechaliśmy nad Morze Północne. Na początku czas spędziliśmy w muzeum morski przyglądając się wielu niezwykłym okazom, a potem odbyliśmy spacer plażą w Boulogne. W drodze do Dunkierki, w której zwiedzaliśmy 3 różne statki, zatrzymaliśmy się na 2 przylądkach : Szarym i Białym, z których oglądaliśmy przepiękne widoki, w tym brzeg Anglii.

Chrobry: wymiana polsko-francuska · fot. LO Chrobry


Ostatni dzień spędziliśmy w Aire sur la Lys przebywając w liceum naszych kolegów i koleżanek, gdzie zjedliśmy obiad w szkolnej stołówce i uczestniczyliśmy w lekcjach informatyki i j. angielskiego, byliśmy także w katedrze, w merostwie i na rynku a potem przejechaliśmy do niedaleko położonej fabryki szkła. Ostatni wieczór spędziliśmy wszyscy razem w liceum na zabawie, tańcząc, śpiewając i wspominając śmieszne chwile z
całej wymiany.

Pomimo tego, że po wyczerpującej nocy na lotnisku wróciliśmy do domu z uśmiechami na twarzy. Każdy z nas świetnie się bawił, poprawił język, zyskał nowe doświadczenie a w tym poznał nowe zwyczaje i poglądy. Jednak co najważniejsze, poznaliśmy rewelacyjnych ludzi, z którymi bardzo się zżyliśmy. Mamy nadzieję, że będziemy dalej utrzymywać kontakt z nimi.

Magda Kiełkowska

Koordynatorzy wymiany:
Edyta Wojciech
Janina Juraszczyk

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj