pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 20 czerwca 2007
  • wyświetleń: 4491

Utalentowana fizyczka z Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Justyna Chromik, uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, po raz kolejny może pochwalić się ogromnym sukcesem w dziedzinie fizyki. Tym razem w Warszawie, wraz z grupą Quark, wygrała w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków.

Grupa Quark pokonała w zawodach swoich kolegów ze stołecznego liceum im. Staszica, którzy przez kilka ostatnich lat dzierżyli miano najlepszych młodych fizyków. W nagrodę zwycieżcy mają możliwość reprezentować kraj podczas międzynarodowego konkursu, który odbędzie się w stolicy Korei Południowej, Seulu.

Quark to ekipa młodych pasjonatów fizyki, w jej składzie, poza Justyną, są osoby z Bielska Białej, Katowic i Dąbrowy Górniczej. Wcześniej Justyna zdobyła złoto w XIV Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców w Sankt Petersburgu. Swoją pracę wówczas oparła na temacie akustyki świerszcza.

smm / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj