
Co, gdzie, kiedy?
- 3 listopada 2025
- wczoraj, 06:24
- wyświetleń: 764
"Wystarczy być" - wystawa fotografii Marty Waliczek w pckulowej Galerii na Piętrze
- pckul
ul. Władysława Jagiełły 1, Pszczyna -
Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną wystawę w Galerii na Piętrze. Tym razem przestrzeń galerii wypełnią prace fotograficzne autorstwa Marty Waliczek. Wystawę będzie można oglądać w dniach od 3 do 28 listopada, natomiast wernisaż odbędzie się w czwartek, 6 listopada o godz. 17:30 w Galerii na Piętrze.
Marta Waliczek to absolwentka Szkoły Fotograficznej Foto Edukacja. Z fotografią związana jest od najmłodszych lat. Pierwszy aparat, który otrzymała na komunię, zapoczątkował jej fascynację obrazem i wrażliwością na świat. Choć dziś pracuje głównie w technice cyfrowej, w jej twórczości wciąż obecny jest duch fotografii analogowej - tej, która uczy cierpliwości, uwagi i skupienia na drugim człowieku. W 2025 roku artystka zdobyła wyróżnienie w konkursie "Portret", co stało się ważnym etapem jej artystycznego rozwoju.
Wystawa "Wystarczy być" to osobista opowieść o obecności, uwadze i drobnych gestach, które budują prawdziwe relacje między ludźmi. Wśród zaprezentowanych zdjęć znajdziemy portrety podopiecznych Marty z wolontariatu, historię Liubov i jej miłości, która nie zna granic, a także fotografie z Grupy Alberta, pomagającej osobom potrzebującym.
Jak podkreśla autorka, mimo że wystawa jest bardzo osobista, ma ona charakter zbiorowy - współtworzą ją ludzie, którzy każdego dnia angażują się w pomoc innym i wnoszą w to doświadczenie swoją obecność oraz wrażliwość.
Prace Marty Waliczek przekonują, że pomaganie nie zawsze wymaga wielkich gestów - czasem wystarczy po prostu być. Obecność, uważność i gotowość do dzielenia się sobą stają się głównym motywem całej ekspozycji.
Serdecznie zapraszamy do Galerii na Piętrze - spotkajmy się w przestrzeni, gdzie fotografia staje się rozmową o człowieku, relacjach i bliskości.Zobacz także
JutroWarsztat Influencera - odkryj świat mediów społecznościowych! Warsztaty w pckulu
[FOTO] "Lisek Eko i Tajemnica Smogu" - ekologiczna przygoda najmłodszych w Pszczyńskim Centrum Kultury
12 listopadaPiękne teksty o jesieni na kolejnym spotkaniu z cyklu "Poezja i muzyka pod 13"
JutroSpotkanie z "Marcinem z lasu", gra "Tajemnice jesiennego lasu" i wykład o ziołolecznictwie
11 grudniaNadchodzi Festiwal GIMP 2025, czyli Genialna Impreza Młodych Piosenkarzy!
Gorący tematPszczyńskie Centrum Kultury w magazynie "Muzyka i Technologia"!Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







