Co, gdzie, kiedy?

  • 19 czerwca 2024
  • 21 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2166

Scena Centralna: koncert Basi Giewont

Za nami:

Scena Centralna to nowa letnia miejscówka w Pszczynie - miejsce spotkań - muzyka - jedzenie! W piątkowy wieczór 21 czerwca na rozpoczęcie wakacji zagra na niej Basia Giewont! Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny!

basia giewont


Basia Giewont to wokalistka, autorka tekstów, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, magister kryminologii UW. Laureatka nagrody Trójki PR na 59. Festiwalu w Opolu i Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Edith Piaf.

Współpracowała z Adamem Sztabą przy albumie "Moje Pocieszenie", nagrała duet z Grzegorzem Turnauem na płytę "Fabryka klamek". Współpracowała również z Andrzejem Poniedzielskim czy Stanem Breckenridgem.

Występowała w musicalu "Legalna blondynka", na deskach Teatru Roma wcielając się w główne role w musicalu "Piloci" oraz "Aida". Obecnie występuje u boku Nataszy Urbańskiej w Teatrze Buffo, a także w Rampie i Capitolu. Raya - jedna z najnowszych księżniczek Disneya mówi głosem Basi. Od kilku lat tworzy eksperymentalną muzykę elektroniczno-popową inspirowaną muzyką źródeł i ten kierunek obrała jako główną ścieżkę muzycznej kariery.

Basia Giewont w trasie "Halny Tour"

Po wielkim sukcesie koncertu promującego nowy album Basi Giewont pt. "TATERKI", który odbył się w marcu w Warszawie, Artystka wyruszyła w trasę koncertową. Halny Tour to energetyczna muzyka elektroniczna inspirowana folklorem, zaskakująca alternatywna propozycja, połączenie muzyki źródeł z nowoczesnym brzmieniem dopełnione artystyczną formą tańca. Nowość na polskim rynku muzycznym.
W koncercie usłyszycie utwory z autorskiej płyty "TATERKI" oraz kilka muzycznych niespodzianek. Halny to siła. Na scenie towarzyszą Basi znakomici muzycy oraz charakterystyczny tancerz.
Producent płyty (instrumenty klawiszowe) Korneliusz Flisiak, Kajetan Adamczyk (perkusja), Adam Soroczyński (tancerz). Próbkę tego co czeka Was na koncertach znajdziecie na instagramowym profilu Basi Giewont w wyróżnionych relacjach.

O Scenie Centralnej

Scena Centralna to, oprócz koncertów i wyjątkowej atmosfery, także strefa gastronomiczna pckulowej Klubokawiarni Centralnej, gdzie napijecie się lanego piwka, pysznego włoskiego prosecco z kija, orzeźwiającej lemoniady no i rzymka PINSA też będzie! I wiele innych centralnych opcji!

  • Organizator: Fundacja Miraże i klubokawiarnia centralna
  • Współorganizator: pckul, Urząd Miejski w Pszczynie, Osiedle Piastów, Osiedle Siedlice.
  • Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol
  • Patron medialny: pless.pl.


basia giewont

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.