Co, gdzie, kiedy?

  • 14 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2742

Scena Centralna dziś w ogrodzie pckulu: Kuba Folwarczny

Za nami:

Scena Centralna to nowa letnia miejscówka w Pszczynie - miejsce spotkań - muzyka - jedzenie! W piątkowy wieczór 14 czerwca zagra na niej Kuba Folwarczny! Początek o godzinie 20.00.

Koncert zespołu FONOGON na Scenie Centralnej przy pckul - 07.06.2024r.
Koncert zespołu FONOGON na Scenie Centralnej przy pckul - 07.06.2024r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Kuba jest wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów pochodzącym ze Śląska. Razem ze swoim Krakowskim zespołem wykonuje swoje piosenki w energicznych rockowych aranżacjach do których wprowadza elementy muzyki alternatywnej, indie lub popu, bazując na charakterystycznym jasnym brzmieniu gitary, często nietypowej sekcji rytmicznej i syntezatorach rodem z lat 80-tych.

Jego singiel "Czy" czterokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce audycji "Będzie Głośno" programu "Czwórka" Polskiego Radia. Kuba jest zwycięzcą 31 edycji opolskiego festiwalu Zimowa Giełda Piosenki 2023, gdzie w jury zasiadali członkowie zespołu Myslovitz. Wygrana umożliwiła mu występy na kilku imprezach i festiwalach; m.in. Piastonalia, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Śląskie Miraże. Ma też na koncie wygraną w 3 edycji Rockhouse Festiwal 2023, support przed zespołem Lordofon w klubie Kwadrat i kilkanaście niezależnych koncertów. Aktualnie Kuba pracuje nad nowym materiałem, którego próbką jest najnowszy singiel "2021" nagrany i wyprodukowany przez krakowskiego producenta - Marcina Patera (Clock Machine).

Na miejscu, oprócz koncertów i wyjątkowej atmosfery dostępna będzie strefa gastronomiczna pckulowej Klubokawiarni Centralnej, gdzie napijecie się lanego piwka, pysznego włoskiego prosecco z kija, orzeźwiającej lemoniady no i rzymka PINSA też będzie! I wiele innych centralnych opcji!

  • Organizator: Fundacja Miraże i klubokawiarnia centralna
  • Współorganizator: pckul, Urząd Miejski w Pszczynie, Osiedle Piastów, Osiedle Siedlice.
  • Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol
  • Patron medialny: pless.pl.


Scena centralna dziś w ogrodzie pckulu: Kuba Folwarczny

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.