Co, gdzie, kiedy?

  • 13 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1149

Kobiór: gminny program dofinansowania wymiany kotłów węglowych na ekologiczne

Na sesji w dniu 5 czerwca Rada Gminy Kobiór podjęła uchwałę o dofinansowaniu wymiany starych kotłów węglowych na ekologiczne (gaz, prąd, pompa ciepła) na rok 2024. Uchwała wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Zgodnie z przyjętą uchwałą dofinansowanie w formie dotacji wyniesie maksymalnie 5000 zł i nie więcej niż 50% poniesionych kosztów.

Wnioski można składać od 10 lipca do 31 sierpnia 2024r. a ostateczny termin rozliczenia dotacji to 20 listopada 2024r. Wszystkie dokumenty do rozliczenia muszą mieć datę późniejszą niż data podpisania umowy o dotację z Gminą Kobiór.

Dokumenty będą dostępne na stronie internetowej gminy oraz w tutejszym urzędzie od 1 lipca 2024r. Na sesji uchwalono również "Program ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Kobiór na lata 2024-2026".

Gmina przypomina

Po wymianie kotła właściciel ma obowiązek złożenia nowej deklaracji do CEEB w ciągu 14 dni. Za niezłożenie deklaracji lub złożenie deklaracji niezgodnej z prawdą (np. w zakresie klasy kotła) mogą zostać naliczone kary. Potwierdzeniem klasy kotła węglowego winna być tabliczka znamionowa na piecu lub w przypadku braku widoczności tabliczki (np. montaż przy ścianie) dokumenty potwierdzające certyfikat.
Terminy wymiany kotłów zgodnie z uchwałą "antysmogową":

  • do końca 2025r. wszystkie kotły pozaklasowe
  • do końca 2027r. kotły klasy III i IV

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj