Co, gdzie, kiedy?

  • 6 czerwca 2024
  • 22 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4748

Bezpłatnie sprawdź samochód przed wyjazdem na wakacje - lista stacji

Za nami:

Od 8 do 22 czerwca każdy mieszkaniec powiatu pszczyńskiego może bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu na jednej z czterech stacji kontroli pojazdów. Do wzięcia udziału w akcji "Bezpieczny wyjazd na wakacje" zapraszają Powiat Pszczyński, Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie oraz stacje diagnostyczne.

Bezpłatnie sprawdź samochód przed wyjazdem na wakacje
Bezpłatnie sprawdź samochód przed wyjazdem na wakacje · fot. powiat


To już kolejna odsłona akcji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. To okazja, by bezpłatnie sprawdzić, czy nasz samochód jest w pełni sprawny, zwłaszcza przed dłuższą podróżą. W policyjnych statystykach niestety nie brakuje wypadków, do których przyczynił się zły stan techniczny pojazdu.

Od 8 do 22 czerwca kierowcy mogą na jednej z czterech stacji kontroli pojazdów (STW Pszczyna, Globus Pszczyna, Car-Diag Suszec, STW Wola) bezpłatnie zweryfikować stan techniczny swojego pojazdu. Akcja dotyczy samochodów osobowych i campingowych zarejestrowanych na osoby fizyczne. Diagności sprawdzą podstawowe podzespoły pojazdu mające wpływ na nasze bezpieczeństwo, m.in. układ hamulcowy, ogumienie, układ kierowniczy i zawieszenie pojazdu oraz jego oświetlenie.

Będzie także możliwość porozmawiania z diagnostami o sprawach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i warunkach technicznych pojazdów.

Wykaz stacji kontroli pojazdów, biorących udział w akcji "Bezpieczny wyjazd na wakacje" oraz godziny, w których będzie można sprawdzić pojazd, 8-22 czerwca:  • STW w Pszczynie, ul. Górnośląska 17 (dojazd ul. Korczaka) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00, w sobotę w godz. 7.00 - 14.00,
  • "Globus" w Pszczynie, ul. Nałkowskiej 17 (obok Państwowej Straży Pożarnej) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00, w sobotę w godz. 7.00 - 15.00,
  • STW w Woli, ul. Międzyrzecka 4 (obok Biedronki) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 18.00, w sobotę w godz. 8.00 - 13.00,
  • CAR-DIAG w Suszcu, ul. Pszczyńska 68, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00, w sobotę w godz. 8.00 - 14.00


Sprawdzenie pojazdu ma na celu pomoc w przygotowaniu się do dalekiej podróży i nie zastępuje obowiązkowego badania technicznego. Akcja "Bezpieczny wyjazd na wakacje" prowadzona jest w ramach kampanii "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce".

Akcja jest jednym z wielu działań Powiatu Pszczyńskiego, które ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

- Każdego roku budujemy kolejne kilometry chodników i ścieżek rowerowych. Przy placówkach oświatowych montujemy mierniki prędkości rzeczywistej. Ważne są dla nas akcje profilaktyczne, przekazujemy pieszym i rowerzystom tysiące elementów odblaskowych i zachęcamy do ich noszenia. Jesienią zachęcamy do bezpłatnego sprawdzenia świateł w pojazdach na wszystkich stacjach na terenie powiatu. O tym, jak należy przygotować samochód na wakacyjny wyjazd będzie można porozmawiać z policjantami podczas II Pikniku Rodzinnego "Bezpieczny Powiat", który odbędzie się już 15 czerwca w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie - mówi starosta pszczyński, Grzegorz Wanot.

Szczegóły Pikniku "Bezpieczny Powiat" dostępne są w artykule Piknik Bezpieczny Powiat: symulacje, pokazy strażackie i policyjne, strefa elektromobilności i inne

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.