Co, gdzie, kiedy?

  • 19 kwietnia 2024
  • 22 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4343

59 kierowców z za ciężką nogą. Piątkowe działania drogówki

W miniony piątek 19 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie brali dział w ogólnopolskich działania pn. Prędkość. Akcja miała na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali 59 kierowców z "za ciężką nogą".

Kontrola prędkości
59 kierowców z za ciężką nogą. Piątkowe działania drogówki · fot. KPP Pszczyna


Patrole drogówki można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Przeprowadzone działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość znacznie przekroczyli, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań policjanci drogówki ujawnili 59 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Po raz kolejny pszczyńscy stróże prawa apelują o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.

ar / pless.pl

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.