Co, gdzie, kiedy?

  • 19 kwietnia 2024
  • 28 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 5817

Repertuar kina pckul na weekend i nowy tydzień: Amy Winehouse, Czerwone maki i inne

Za nami:

Na co wybrać się w weekend i w nadchodzącym tygodniu do kina w nowym Pszczyńskim Centrum Kultury? Sprawdźcie repertuar!

Repertuar kina pckul na weekend i nowy tydzień


Na ekranie dwie premiery! "Civil War" Alexa Garlanda - nagradzany i wyczekiwany w Polsce film, pokazujący wojnę domową w USA oczami dziennikarki. Mocny obraz. Mocny przekaz. Warto zobaczyć w kinie.
Druga premiera to "Czerwone maki" - pierwszy polski wojenny film, traktujący o bitwie pod Monte Cassino. Doborowa obsada, doświadczony reżyser (m.in. "Karbala"), znakomite efekty specjalne, historia wojennej miłości oraz wielka bitwa na finał - to przepis na znakomite, polskie kino.Na ekrany wchodzi też "Back to Black. Historia Amy Winehouse" - to długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie! Film przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy.

"Back to Black. Historia Amy Winehouse" skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. To bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie.

Główną rolę w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela ("Branża"). Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O'Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.Oprócz tego pojawi się "Czerwone niebo" - nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ostatnim festiwalu w Berlinie nowy film Christiana Petzolda to słodko-gorzka obyczajowa historia o miłości z proekologicznym przesłaniem.

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami.

Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy.

Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.Propozycją dla całych rodzin będzie tym razem "Film dla kosmitów". Nastoletni Youtuber zostaje wysłany na wieś do dziadka z zadaniem, by nagrać filmowy list do kosmitów.

Bilety jak zwykle do kupienia online i w kasie kina. I pamiętajcie: nie spóźniajcie się na seanse, bo kino nie gra reklam!

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.