Co, gdzie, kiedy?

  • 13 kwietnia 2024
  • 23 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4445

Blisko 100 osób sprzątało obrzeża Jeziora Goczałkowickiego w Wiśle Małej, Strumieniu i Goczałkowicach

W sobotę 20 kwietnia od samego rana okolice "śląskiego morza" sprzątały całe rodziny, mieszkańcy, samorządowcy, wędkarze, harcerze i strażacy - razem blisko 100 osób.

Blisko 100 osób sprzątało obrzeża Jeziora Goczałkowickiego - 20.04.2024 · fot. powiat


- Wspólnie uprzątnęliśmy spory odcinek linii brzegowej, zapełniając worki. W tym roku dołączyli do nas mieszkańcy Strumienia oraz społeczność Przedszkola nr 6 w Pszczynie, a śmieci wyławiane były również z wody, dzięki kajakarzom z Przystani Szymańcówka - mówi radna miejska Marta Wojciechowska-Smolarz, która wspólnie z radnym powiatowym Januszem Orlikiem od kilku lat organizuje akcję "Pomyśl i nie śmieć".

Zwracają tym samym uwagę na tony śmieci zalegających wokół jednej z największych atrakcji naszego regionu.

- Takie akcje mają głęboki sens - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska. - Śmieci zbierali nie tylko dorośli, ale także młodzież i wiele dzieci, które towarzyszyły swoim rodzicom i bardzo angażowały się w sprzątanie. Każdego roku widzimy efekty - śmieci jest mniej. Wszyscy musimy się starać, aby nad Jeziorem Goczałkowickim było czysto - dodaje starosta, dziękując radnym, sołeckim organizacjom oraz strażakom, wędkarzom, harcerzom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Organizatorzy: Sołtys wraz z Radą Sołecką, Marta Wojciechowska-Smolarz, Janusz Orlik, SP w Wiśle Małej, OSP Wisła Mała, GPW Katowice. Akcję wsparli" Przystań Szymańcówka, Powiat Pszczyński, Gmina Strumień, Gmina Pszczyna.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.