Co, gdzie, kiedy?

  • 10 kwietnia 2024
  • 21 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 6841

Pszczynianin potrzebuje środków na leczenie. W niedzielę kiermasz

Za nami:

U pana Mieczysława z Pszczyny zdiagnozowano ZZSK - zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i układowe choroby tkanki łącznej. To choroby autoimmunologiczne, nieuleczalne, postępujące, a w przypadku mieszkańca Pszczyny - o bardzo ostrym przebiegu. Leczenie jest bardzo drogie. Dlatego organizowany jest kiermasz, który odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia przy kościele na Starej Wsi.

Mieczysław Pacanowski
Mieczysław Pacanowski · fot. archiwum prywatne


Pan Mieczysław każdego dnia zmaga się z ogromnym bólem całego organizmu - mięśni, stawów, kręgosłupa, drętwieniem rąk i nóg, z chronicznym zmęczeniem, wysoką gorączka, mocnymi dolegliwości układu pokarmowego, wątroby, arytmią, kołataniem serca i wieloma innymi dolegliwościami. Młody mężczyzna bierze masę leków - od antybiotyków po leki imunnosupresyjne, sterydy i silne leki przeciwbólowe. Jedne nie działają, inne powodują zaostrzenie choroby, jeszcze inne pomagają w małym stopniu. Przez ilość branych środków pan Mieczysław ma ciężkie problemy z żołądkiem i jelitami, często wymiotuje, przez co ma również nadżerki przełyku. Na skórze pojawiają mu się rany, pęcherze ropne, które są bardzo bolesne.

Drogie leczenie, bardzo częste, kosztowne wizyty u lekarza, badania, pobyty w szpitalu... Pan Mieczysław wymaga kosztownej rehabilitacji, żeby uchronić się przed kalectwem, żeby w ogóle na co dzień móc funkcjonować. Musi być pod stałą opieką wielu specjalistów - reumatologa, immunologa, hematologa, hepatologa i kardiologa.

O panu Mieczysławie piszemy więcej w artykule Pszczynianin zapadł na ostrą autoimmunologiczną chorobę. Leczenie jest bardzo drogie.

Link do licytacji na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1981792348903629/?ref=share

Link do zbiórki:


Potrzebne będą wypieki, dekoracje, gadżety, zabawki, książki, przetwory i inne fanty, które można wystawić podczas kiermaszu. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie. Szczegóły na plakactach:

kiermasz mieczysław pacanowski

mieczysław pacanowski  wolontariat

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.