Co, gdzie, kiedy?

  • 27 marca 2024
  • 13 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1582

Chóry Canticum Novum z Suszca, i Cantate Deo z Tychów wystąpią wraz z Orkiestrą Symfoniczną "Amisarte"

Za nami:

Da pacem, Domine! Słowa te otwierają niezwykłą kompozycję Dominika Lasoty i stały się myślą przewodnią serii koncertów wielkanocnych ("Daj nam pokój, Panie!"), a są zarazem szczególnie potrzebne we współczesnych czasach. Koncert wielkanocny odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18:30 w Kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu, a także w Katowicach, Rowniu i Warszawie!

Canticum Novum
Canticum Novum · fot. Canticum Novum / Facebook


Święta Wielkanocne przypominają nam o wielkim zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, jest to czas szczególnej radości wypełniony nadzieją, który winniśmy świętować dziękując Bogu za zstąpienie na ziemię i zgładzenie grzechów świata.

Połączone chóry: Canticum Novum z Suszca i Cantate Deo z Tychów wraz z Orkiestrą Symfoniczną "Amisarte" zaprezentują kompozycje z repertuaru wokalno-instrumentalnego zarówno dawnego, jak i współczesnego. Wśród nich znajdą się wybitne dzieła z literatury muzyki klasycznej, jak fragmenty z oratorium "Mesjasz" Georga Friedricha Händla, oratorium wielkanocnego Johanna Sebastiana Bacha, a także kompozycje i aranżacje kompozytorów polskich, w tym autorskie utwory Michała Brożka i Szymona Cichonia.Bilety w cenie: 25 zł/osoba dostępne na: biletyna.pl, kulturasuszec.pl lub w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. W dniu koncertu bilety można nabyć wyłącznie drogą elektroniczną, brak możliwości kupna biletu na miejscu wydarzenia.

Więcej informacji o koncercie można uzyskać pod telefonem: 32 212 44 91 wew. 23 lub e-mail: dk@kulturasuszec.pl.

Koncerty odbędą się także:Canticum Novum z Suszca i Cantate Deo z Tychów wraz z Orkiestrą Symfoniczną „Amisarte”


da pacem domine

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj