Co, gdzie, kiedy?

  • 17 lutego 2024
  • 29 lutego 2024
  • wyświetleń: 6557

Mistrzyni olimpijska odwiedzi Pawłowice

Za nami:

28 i 29 lutego dzięki udziałowi KS Warszowice w projekcie Olympic Tour Celebration, gminę Pawłowice odwiedzi jedna z najsłynniejszych curlerek świata - Eve Muirhead.

Eve Muirhead
Eve Muirhead · fot. materiały prasowe


Szkocka mistrzyni olimpijska z Pekinu 2022, brązowa medalistka z Sochi 2014, dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata Kobiet oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy odwiedzi uczniów ze Szkoły Podstawowej w Warszowicach, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pawłowicach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach.

W szkołach zostanie rozegrany turniej Floorcurl, w którym uczniowie będą musieli umieścić kamienie w jak najmniejszej odległości od wyznaczonego środka. Najlepsi, w nagrodzie, odbędą półgodzinny poranny trening z olimpijką na torze curlingowym w Pawłowicach. W środę wieczorem różne drużyny KS Warszowice rozegrają z Eve Muirhead kilka partii curlingowych na pawłowickim torze. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć rozgrywki 28 lutego 2024 o godzinie 18:00.

KS Warszowice bierze udział w projekcie Olympic Tour Celebration, w ramach którego Światowa Federacja Curlingu pomaga zorganizować wizytę sławnego sportowca curlingowego w krajach, które rozwijają się w tej dyscyplinie sportowej. Eve Muirhead jest pierwszą sportowczynią zaproszoną przez klub w ramach projektu. Podczas pobytu w Polsce, oprócz Pawłowic, Eve odwiedzi również Łódź i Kraków.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.