Co, gdzie, kiedy?

  • 15 lutego 2024
  • 12 marca 2024
  • wyświetleń: 4787

[ZDJĘCIA] 50-lecie spektaklu "Kwartet": Frycz, Grabowscy, Peszek na deskach nowego pckulu

W niedzielę 10 marca Pszczyńskie Centrum Kultury zaprosiło miłośników teatru na spektakl "Kwartet". To kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki. Na scenie wystąpili: Jan Frycz, Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski oraz Jan Peszek! Zobaczcie fotorelację!

Spektakl "Kwartet" w Pszczyńskim Centrum Kultury - 10.03.2024 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny - ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.

Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!

Wybitne aktorstwo, atmosfera "półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki - to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.

Autor: Bogusław Schaeffer; reżyseria: Mikołaj Grabowski; obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński, Tomasz Karolak.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.