Co, gdzie, kiedy?

  • 13 stycznia 2024
  • 24 lutego 2024
  • wyświetleń: 9832

Czesio znów odwiedzi nasze miasto! Sprawdź rozkład jazdy pociągu specjalnego

Za nami:

Firma TurKol.pl po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników podróży starymi pociągami na pokład pociągów specjalnych. W ramach oferty "Zima 2024" pojawią się przede wszystkim na szlakach kolejowych województwa śląskiego w piątek, sobotę i niedzielę 23, 24 i 25 lutego.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Kolej,Turkol,PociągSpecjalny,LoveCzecho,LoveSilesia,fotodnia,instag
Pociąg specjalny 'Czesio" an stacji Czechowice-Dziedzice - 16.01.2023 · fot. czecho.pl


Pociągi zostaną uruchomione na trasach rozpoczynających się na stacjach w Poznaniu, Tarnowskich Górach, Katowicach, Bielsku-Białej, Wadowicach, Żywcu oraz Cieszynie, a zatrzymają się między innymi w Czechowicach-Dziedzicach (rozkład jazdy znajdziecie na końcu tego artykułu). Te same składy odwiedziły nasz region w styczniu 2023 roku - poniżej fotogaleria i wideorelacja z tego wydarzenia.

Specjalny pociąg przejechał przez nasze miasto - 15.01.2023 · fot. Piotr Kołodziej / pless.pl


W ramach trzydniowego projektu pasażerowie skorzystają z kolejowych wypraw na pokładzie pociągów zestawionych w większości z elektrycznej lokomotywy EP05-23 "Czesio" oraz zestawu historycznych, oliwkowych wagonów pasażerskich 1. i 2. klasy, wraz z wagonem barowym WARS. Lokomotywa będzie dostosowana do wagonów pod względem historycznego charakteru, będzie też wyposażona w sprzęg wysokiego napięcia gwarantujący ogrzewanie wagonów.



Szczegóły i rezerwacja biletów są dostępne TUTAJ. Bilety na pociągi są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc.

Rozkład jazdy



Szyndzielnia, 24 lutego



  • Katowice - odjazd: 6:30
  • Tychy - 6:45 - 6:50
  • Czechowice-Dziedzice - 7:19 - 7:20
  • Bielsko-Biała Główna - przyjazd: 7:30


Turystka, 24 lutego



  • Bielsko-Biała Główna - odjazd: 7:37
  • Bielsko-Biała Leszczyny - 7:43 - 7:44
  • Wilkowice Bystra - przyjazd: 7:50


  • Wilkowice Bystra - odjazd: 8:05
  • Bielsko-Biała Leszczyny - 8:10 - 8:11
  • Bielsko-Biała Główna - przyjazd: 8:16


Beskidy, 24 lutego



  • Bielsko-Biała Główna - odjazd: 8:25
  • Kęty - 8:50 - 8:55
  • Andrychów - 9:15 - 9:16
  • Wadowice - przyjazd: 9:35


  • Wadowice - odjazd: 11:22
  • Kalwaria Zebrz. Lanckorona - 11:46 - 11:48
  • Sucha Beskidzka - 12:13 - 12:15
  • Jeleśnia - 13:06 - 13:11
  • Żywiec - przyjazd: 13:35


  • Żywiec - odjazd: 16:37
  • Wilkowice Bystra - 16:51 - 16:52
  • Bielsko-Biała Główna - przyjazd: 17:01


Olza, 25 lutego



  • Bielsko-Biała Główna - odjazd: 6:38
  • Czechowice-Dziedzice - 6:48 - 6:49
  • Zebrzydowice - 7:10 - 7:25
  • Cesky Tesin - przyjazd: 7:55


  • Cesky Tesin - odjazd: 11:30
  • Cieszyn - 11:40 - 11:41
  • Czechowice-Dziedzice - 12:24 - 12:25
  • Bielsko-Biała Główna - przyjazd: 12:50


Narciarz, 25 lutego



  • Cieszyn - odjazd: 8:36
  • Goleszów - 8:45 - 9:13
  • Ustroń - 9:19 - 9:23
  • Wisła Uzdrowisko - 9:32 - 9:36
  • Wisła Głębce - przyjazd: 9:42


  • Wisła Głębce - odjazd: 9:59
  • Wisła Uzdrowisko - 10:05 - 10:06
  • Ustroń Polana - 10:11 - 10:26
  • Ustroń - 10:31 - 10:32
  • Goleszów - 10:38 - 10:53
  • Cieszyn - przyjazd: 11:03


Ślązak, 25 lutego



  • Bielsko-Biała Główna - odjazd: 13:00
  • Czechowice-Dziedzice - 13:25 - 13:26
  • Bohumin - przyjazd: 14:30


  • Bohumin - odjazd: 15:45
  • Chałupki - 16:00 - 16:05
  • Racibórz - 16:35 - 16:36
  • Opole Główne - 17:30 - 17:31
  • Wrocław Główny - przyjazd: 18:30

mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.