
Reklama
Co, gdzie, kiedy?
- 4 września 2023
- wyświetleń: 1055
Wystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym
- Pszczyna
-
Wystawę poplenerową "Wiatr od morza" od 31 sierpnia można oglądać w przeszklonej witrynie budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie. Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego "Przeciw Nicości" im. Mieczysława Wielomskiego.
Wystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym · fot. Powiat
Nadbałtyckie plaże kojarzone są zazwyczaj z tłumem turystów i wakacyjnym gwarem. Niewiele osób mieszkających kilkaset kilometrów od wybrzeża ma okazję zobaczyć Bałtyk o innej porze roku niż lato. Jednak nadmorski spacer przez cały rok może dać cudowne ukojenie i przyjemność obcowania z żywiołem. - Widok morza pobudzał wyobraźnię podróżników zadających sobie pytanie, co znajdą za wielką wodą? Morze to również odwieczna inspiracja dla artystów - poetów, malarzy i także fotografów - informuje Lucyna Romańska, prezes stowarzyszenia.
Kilku członków Stowarzyszenia Fotograficznego "Przeciw Nicości" im. Mieczysława Wielomskiego nie oparło się pokusie, aby uczestniczyć w fotograficznej wyprawie nad Bałtyk w styczniu 2023 roku. Głównym celem podróży był Gdańsk, fascynujące miasto z mnóstwem przyciągających oko fotografa motywów. Odwiedzili także Jantar, Gdynię, Mechelinki oraz Dębki. Porywisty wiatr od morza mocował się ze statywami, ale żywioł nie wygrał z determinacją zrobienia fotografii.
Prezentowana w Centrum Przesiadkowym wystawa to utrwalony krajobraz Gdańska i nadmorskich plaż, pejzaż naznaczony indywidualnym spojrzeniem każdego fotografika. To kolejna odsłona realizowanego przez Powiat Pszczyński projektu "Przesiądź się na kulturę". Autorami zdjęć są: Jolanta Kolinko, Lucyna Romańska, Edyta Filipek-Bajor, Leszek Nowak, Witold Koleszko, Grzegorz Moroń, Waldemar Konopka i Kazimierz Jastrzembski.
Wystawę zdjęć można oglądać do końca września. - Mamy nadzieję, że te fotografie przywołają miłe wspomnienia i zachęcą do wyprawy nad Bałtyk także w czasie, gdy wiatr zaciera ślady spacerowiczów, a kutry na plaży "zapadają w sen zimowy" w oczekiwaniu na kolejne wodowanie - podkreśla Lucyna Romańska.Reklama
Unieważnienie umowy kredytowej WIBOR, CHF, EUR
Kancelaria MRD My Way & Partners / PszczynaKomentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.Centrum przesiadkowe
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podajTrwaWystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym[ZDJĘCIA] Klimat lat 80. podczas letniej przesiadki na kulturę
Za namiPowiat Pszczyński zaprasza w podróż po sztuce Laury Zubel-StołyGorący temat[FOTO] "Przesiądź się na kulturę": wakacyjny koncert grupy ShelterGorący temat[ZDJĘCIA] Przesiadka na kulturę z zespołem ChurtowniaObrazy Anny Stoszek-Szroborz na wystawie i w kalendarzu