pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 marca 2023
  • 21 marca 2023
  • wyświetleń: 1142

W Brzeźcach odbyło się szkolenie dla rolników

W poniedziałek, 20 marca w Domu Kultury w Brzeźcach odbyło się szkolenie dla rolników z terenów gminy Pszczyna.

Reklama

Szkolenie dla rolników w Brzeźcach - 20.03.2023
Szkolenie dla rolników w Brzeźcach - 20.03.2023 · fot. UM Pszczyna


W trakcie spotkania Anna Rogala-Romanek ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego PZDR w Pszczynie omówiła tematy związane ze zmianami w dopłatach obszarowych. Głos zabrał również Powiatowy Lekarz Weterynarii Adam Paszek, który odniósł się do kwestii bioasekuracji w ramach ASF i ptasiej grypy.

Szkolenie było okazją do tego, aby przedstawić komunikaty Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa reprezentowanego przez Barbarę Maroszek, a także Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, za co odpowiedzialna była Mirosława Wojciech.

- Cieszę się, że wielu rolników skorzystało z zaproszenia na szkolenie w Brzeźcach. Udział w tego typu spotkaniach porządkuje wiedzę, a także pozwala zdobywać nowe doświadczenia. W ostatnim czasie wprowadzono wiele zmian zarówno w systemach dopłat jak i Systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt, co prezentowali przedstawiciele ARiMR-u. Chciałbym podziękować Pani sołtys Halinie Dziurosz oraz radzie sołeckiej za pomoc w organizacji wydarzenia - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol, który spotkał się z rolnikami w trakcie szkolenia.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.