pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 sierpnia 2022
  • 25 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 39110

[FOTO] Za nami śląsko-góralskie wesele i konkurs na rynku

We wczorajszy wieczór na pszczyńskim rynku odbyła się inscenizacja śląsko-góralskiego wesela oraz konkurs "Czar młodych par"! Wydarzenie odbyło się w ramach sierpniowego Festiwalu Moja Pszczyna - talenty i pasje.

Reklama

Inscenizacja wesela śląsko-góralskiego - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 20.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Największe plenerowe wesele w Polsce odbyło się na pszczyńskim rynku już po raz drugi. W tej edycji zostały połączone śląskie i góralskie tradycje. Był taniec, muzyka, tradycyjne zabawy i pyszne regionalne potrawy.

Czar młodych par - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 20.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Na rynku odbył się również konkurs "Czar Młodych Par" z nagrodami. O co chodziło? Mogły w nim uczestniczyć pary małżeńskie z dowolnym stażem, z terenu powiatu pszczyńskiego. Warunkiem uczestnictwa było osobiste zgłoszenie się w dniu imprezy o godzinie 20.00 na rynku w Pszczynie, do namiotu obsługi nagłośnieniowej, w stroju ślubnym (suknia ślubna biała lub kremowa, garnitur lub smoking) oraz okazanie aktu małżeństwa poświadczającego zawarcie związku małżeńskiego lub złożenie oświadczenia o pozostawaniu w związku małżeńskim.

Zadania konkursowymi były odtańczenie przez parę małżeńską tańca weselnego oraz udzielenie odpowiedzi przez każdego z małżonków na kilka pytań zadanych przez prowadzącego konkurs z zakresu znajomości współmałżonka. Każdy z członków trzyosobowego Jury oceniał w skali punktowej od 1 do 6 ogólną prezencję, wykonanie tańca, a także zgodność odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości współmałżonka. [/uli]

Czar młodych par - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 20.08.2022
Czar młodych par - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 20.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Trzy pary, które zdobyły największą liczbę punktów, wyjadą w podróż poślubna do Książa. Weekend w Książu obejmuje pobyt w hotelu ze śniadaniem oraz zwiedzanie zamku. Dodatkowo pary otrzymały vouchery podarunkowe o wartości 5 000 zł + zmywarki Siemens za 1 zł ufundowane przez Studio Mebli Kuchnie Verle z Pszczyny.

Zabawa taneczna - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 20.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury. Portal pless.pl objął wydarzenie patronatem.

Było wesele, dlatego też nie mogło zabraknąć poprawin! W niedzielę w ramach Festiwalu Moja Pszczyna - talenty i pasje, na pszczyńskim rynku odbył się Festiwal Śląskich Maszketów Chochla! W programie także biesiada z Radiem Silesia i koncertem Mariusza Kalagi! Fotorelacja: Festiwal Śląskich Maszketów Chochla i Koktajl Radia Silesia.

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.