pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 sierpnia 2022
  • 22 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3153

[FOTO] Młodzieżowa Orkiestra Dęta zagrała dla Kacperka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Podczas szóstego wakacyjnego koncertu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Silenzio". Podczas wydarzenia została przeprowadzona zbiórka na leczenie 6-letniego Kacperka Chodury z Miedźnej, który został zakwalifikowany do operacji rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA.

Reklama

Przesiądź się na kulturę - koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej SILENZIO w Woli - 19.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


W programie koncertu oprócz typowej muzyki orkiestrowej, kompozycji muzyki klasycznej i marszy, znalazły się znane i lubiane przez wszystkich utwory muzyki filmowej. Usłyszeć można było również przeboje muzyki rozrywkowej. Dźwięki wydobywające się z fletu, saksofonu, klarnetów, trąbek, puzonów i innych instrumentów przyciągały na plac przy centrum przesiadkowym, co chwilę nowych odbiorców - rowerzystów, spacerowiczów i wysiadających z pociągu podróżnych. Podczas koncertu wystąpił także wokalista.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli założona została w 1998 roku, jej pierwszym kapelmistrzem był Zygmunt Pyrek, kolejnym Marian Rypuła. W 2015 roku przyjęła nazwę Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Silenzio". Obowiązki kapelmistrza pełni w niej Piotr Olearczyk. Obecnie składa się z 45 muzyków grających na instrumentach dętych i perkusji. Poza działalnością koncertową orkiestra nieustannie edukuje młodzież.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Silenzio" uczestniczy w różnych projektach kulturalnych i podejmuje szereg artystycznych wyzwań. Bierze udział w przeglądach orkiestr młodzieżowych i strażackich, festiwalach, koncertach w regionie oraz na terenie całej Polski. To tegoroczny laureat Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie kultury.

W czasie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na leczenie 6-letniego Kacperka Chodury z Miedźnej, który został zakwalifikowany do operacji rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA. Na ten cel trzeba zebrać jeszcze ponad 250 tys. zł.

Kacpra można też wesprzeć, wpłacając pieniądze w serwisie siepomaga.pl:lub na konto Kacperka, które prowadzi pszczyńskie Stowarzyszenie Omnibus:
omnibus.pless.pl/pl/zbiorki/kacper-chodura.

W piątek, 26 sierpnia odbędzie się ostatni wakacyjny rozkład jazdy. Przy centrum przesiadkowym w Pszczynie, tradycyjnie o godzinie 18.00 młodzi artyści ze Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia zaprezentują spektakl oparty na powieści Olgi Tokarczuk pt. "Bieguni".

ar, mp / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj