pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 10 sierpnia 2022
  • 5 września 2022
  • wyświetleń: 2529

[FOTO] Poznaliśmy Klubowych Mistrzów Powiatu Pszczyńskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Na boisku piłkarskim Orlik przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się turnieje eliminacyjne 13. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn z trzynastu klubów działających na terenie powiatu pszczyńskiego. W turnieju finałowym Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej, który rozegrano 3 września na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie najlepsi okazali się zawodnicy LKS-u Wisła Wielka w kategorii U10/U11 oraz KEJBI Pawłowice w kategorii U8/U9.

Reklama

Turnieje eliminacyjne 13. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej · fot. POSiR


W sobotę, 27 sierpnia o awans do turnieju finałowego w kategorii U10/U11 (rocznik 2011/2012) walczyło 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Z grupy A awansowały LKS Wisła Wielka oraz LKS Mizerów, dzięki wygranej w bezpośrednim starciu z Pniówkiem Pawłowice. Grupę B z kompletem zwycięstw wygrała Iskra Pszczyna, a z drugiego miejsca promocję uzyskał Football Project Suszec, mający lepszy bilans bramkowy od Josieńca Radostowice.

W niedzielnych eliminacjach w kategorii U8/U9 (roczniki 2013/2014) w dwóch grupach zagrało 11 drużyn. W grupie A pierwsze dwa miejsca premiowane awansem wywalczyły GKS Krupiński Suszec i KEJBI Pawłowice, natomiast z grupy B awansowały Iskra Pszczyna i Pniówek Pawłowice. Obie ekipy zdobyły po 10 punktów, a o pierwszym miejscu pszczynian zadecydował lepszy bilans bramek (w bezpośrednim meczu był remis 2-2).

Szczegółowe wyniki zmagań eliminacyjnych znajdziecie - TUTAJ.

13. Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej - finał - 3.09.2022 · fot. POSiR


W obu kategoriach wiekowych do gier finałowych - 3 września - awansowały po cztery drużyny, a rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym". Wśród orlików (U10/U11) bezkonkurencyjna okazała się ekipa LKS-u Wisła Wielka, która wygrała wszystkie trzy mecze. W decydującym starciu zespół trenera Łukasza Pietryi pokonał Iskrę Pszczyna. Drugie miejsce zajęła wspomniana już Iskra Pszczyna, a trzecie, dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Football Project Suszec, wywalczył LKS Mizerów.

W najmłodszej kategorii (U8/U9) po raz pierwszy w historii najlepsza okazała się szkółka KEJBI Pawłowice. Założona i prowadzona przez Krzysztofa Bodzionego drużyna, zgromadziła tyle samo punktów co Krupiński Suszec, ale strzeliła o jednego gola więcej. Emocje trwały jednak do ostatnich sekund, bowiem w derbowym spotkaniu KEJBI z Pniówkiem długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce doszło do bolesnego starcia dwóch zawodników, a po kilkuminutowej przerwie grę z rzutu wolnego wznowiło KEJBI. Igor Kazoń trafił do bramki, ale przed gwizdkiem sędziego i wolny został powtórzony. Młody zawodnik z Pawłowic za drugim razem . także okazał się bezbłędny i po chwili wraz z kolegami mógł unieść ręce w geście triumfu.

Wszystkie drużyny, które dotarły do Turnieju Finałowego, nagrodzone zostały sprzętem sportowym, a najlepsze otrzymały puchary i medale. Tradycyjnie statuetki i nagrody indywidualne trafiły też do rąk najlepszych zawodników. Nagrody zawodnikom wręczali wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, przedstawiciel firmy Ziobro S. C. Jan Kurczyna i dyrektor POSiR Maciej Stieber.

Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a sponsorem głównym Firma Ziobro S.C.

ar / pless.pl
źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj