pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 sierpnia 2022
  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 8901

[FOTO] 260 osób wzięło udział w XI Goczałkowickim Rajdzie Rowerowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Ponad 260 osób wzięło udział w XI Goczałkowickim Rajdzie Rowerowym, który zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton w zielonych koszulkach pokonał 16-kilometrową trasę.

Reklama

XI Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 28.08.2022 · fot. Gabriela Placha - wójt gminy Goczałkowice-Zdrój / Facebook


Po dwóch latach przerwy, kiedy rajd rowerowy nie był organizowany, zagadką było z jakim zainteresowaniem spotka się tegoroczna edycja. Już po kilku dniach telefonicznych zgłoszeń widać było, że uczestniczy czekali na tę imprezę. Lista uczestników z dnia na dzień wypełniała się coraz bardziej. Ostatecznie na starcie, który znajdował się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju stanęło ponad 260 osób! W tym gronie byli rodzice z dziećmi, seniorzy, rodziny, grupy znajomych... Piękny był widok dzieci, które brały udział w Rajdzie zarówno w krzesełkach, jak i samodzielnie jadąc na małych rowerkach.

Sygnał do startu dał Tadeusz Lazarek, przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój, który przy dźwiękach rowerowych dzwonków odsłonił linię startu. Peleton ubrany w zielone koszulki przejechał goczałkowickimi ulicami: Powstańców Śląskich, Szkolną, Jeziorną w kierunku Łąki, gdzie ulicami: Wiejską, Gerberów, Dąbrowskiego i Wypoczynkową, ponownie dotarł do Goczałkowic-Zdroju na ulicy Jeziornej w pobliży wjazdu na koronę zapory. W tym miejscu zaplanowany został postój, po którym wałami przy stawie Zabrzeszczak oraz ulicami Bór I i Powstańców Śląskich cała grupa zameldowała się na mecie, czyli terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Na mecie na uczestników czekał poczęstunek - kiełbasa z grilla oraz grochówka, a także nagrody: zaproszenia do Kawiarni Malwa, drzewka i krzewy ozdobne ufundowane przez Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Wojciech Kapias, a także akcesoria rowerowe. Upominki trafiły do osób, które wzięły udział w błyskawicznym quizie. Nagrodzeni zostali najstarsi oraz najmłodsi uczestnicy Rajdu, jak również najliczniejsza rodzina, którą okazała się Rodzina Hoder.

- Wszystkim uczestnikom XI Goczałkowickiego Rajdu Rowerowego dziękujemy za udział i radość, która płynęła z twarzy. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach-Zdroju, którzy wespół z Policją dołożyli wszelkich starań w zabezpieczeniu przejazdu rowerowej kolumny - mówią organizatorzy.

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju
Gmina Goczałkowice-Zdrój

Partnerzy:
OSP Goczałkowice-Zdrój
KPP Pszczyna

Partner techniczny zapewniający serwis rowerowy:
Sklep Bikers Pszczyna, ul. Słoneczna 9

Zadanie współfinansowane było ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sponsorzy:
Kawiarnia Malwa
Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Wojciech Kapias.

Loading...

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj