pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 16 czerwca 2022
  • 26 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2016

Przestrzenie wolności: Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny

Za nami:

W niedzielę, 26 czerwca o 18.00 w Parku Zamkowym w Pszczynie zabrzmi koncert artystów, którzy swoje interpretacje utworów o tematyce powstańczej zamieścili na płycie "Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny", wydanej w 2019 roku z okazji 100-lecia Powstań Śląskich. Koncert odbędzie się w ramach większego wydarzenia "Przestrzenie Wolności". Wstęp wolny!

"Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny"
"Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" · fot. Grzegorz Załucki


W 2019 roku w nagranie płyty zaangażowało się ponad 100 muzyków. Każdy z 18 zespołów na swój sposób, "na swoją nutę" zinterpretował wybraną przez siebie piosenkę powstańczą. 18 utworów, każdy w oryginalnej aranżacji, każdy w innej stylistyce. Od mocnego rocka, stylowego bluesa, przez szanty, po klasyczny jazz i muzykę ludową.

Na płycie wystąpili m.in. Kabaret Łowcy. B, Dream Atlas - zwycięzca Antyfestu Antyradia, Avocado - finalista pierwszej edycji X Factor, Barbara Broda-Malon - laureatka wielu ogólnopolskich konkursów Piosenki Aktorskiej oraz Sebastian Riedel od kilku lat mieszkający w Pszczynie. Jego interpretacja piosenki "Gizd" (to jedyny "niepowstańczy" utwór na płycie) promuje całe wydawnictwo.

gizdy


Pełny program "Przestrzeni wolności": 100-lecie powstań śląskich: rodzinny weekend edukacyjno-artystyczny.

przestrzenie wolności

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.