pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 maja 2022
  • 26 maja 2022
  • wyświetleń: 1701

[ZDJĘCIA] Memoriał pływacki w Goczałkowicach - medale rozdane!

22 maja W krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju został rozegrany IX Memoriał Pływacki im. Krzysztofa Kanika. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników.

Memoriał pływacki - 30- lecie gminy Goczałkowice - 22.05.2022 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Po "pandemicznej" przerwie, w czasie której zawody pływackie nie były organizowane, kryta pływalnia "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju znowu się zaroiła od zawodników, trenerów, sędziów i przede wszystkim kibiców. Do rywalizacji, którą oficjalnie otworzyła Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, stanęli pływacy reprezentujący placówki oświatowe: SP 1 Goczałkowice-Zdrój, CETiR Goczałkowice-Zdrój, kluby sportowe: UMKS Goczałkowice-Zdrój, HKP Mewa Czechowice-Dziedzice, MKS Czechowice-Dziedzice oraz szkółki pływackie: Butterfly, MG Sport, Rekord, Yoursport, Pszczyńskie Centrum Rekreacji. Uczestnicy ścigali się na dystansie 50 metrów w trzech stylach pływackich: dowolnym, klasycznym i grzbietowym.

Przeprowadzono również dwa wyścigi memoriałowe, w którym wystąpili najlepsi pływacy i pływaczki stylu dowolnego. Pierwszy wyścig wygrał zdecydowanie goczałkowiczanin, absolwent SP 1, Jakub Strządała (Butterfly), który zwyciężył również w dwóch konkurencjach swojej kategorii. Wyścig memoriałowy kobiet wygrała z kolei Sydney Zagonari (Rekord), dla której również była to trzecia wygrana konkurencja w ramach IX Memoriału Pływackiego im. Krzysztofa Kanika. Drugie miejsce w tym wyścigu zajęła Jowita Szweda, goczałkowiczanka, absolwentka SP 1, reprezentująca w czasie Memoriału Szkółkę Butterfly. Podwójne zwycięstwa zanotowali z kolei: Lena Baron (Pszczyńskie Centrum Rekreacji) i Nina Folek (MG Sport) oraz Jan Piórko, Maksymilian Grygier, Mateusz Grygier, Jakub Małysz (wszyscy MG Sport), Wojciech Guzdek (MKS Czechowice-Dziedzice), Jakub Prządka (Yoursport) i Filip Ciepiela (Rekord). Szczegółowe klasyfikacja znajdują się w załącznikach poniżej.

Uczestnicy zmagań mieli okazję ścigać się przy zastosowaniu elektronicznego pomiaru czasu, zaś każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy przygotowany przez GOSiR i CETiR. Na najlepszych uczestników zmagań czekały specjalnie przygotowane na tę okazję medale.

Zawody zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju i Szkółkę Butterfly w partnerstwie z Gminą Goczałkowice-Zdrój i CETiR-em. Impreza odbywała się w ramach obchodów 30-lecia Gminy Goczałkowice-Zdrój. Głównym celem imprezy było upamiętnienie Krzysztofa Kanika, który pełnił funkcję Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój w latach 1998-2011 oraz popularyzacja pływania jako sposobu spędzania wolnego czasu.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.