pless.pl

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 15 maja 2022
  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 6235

[FOTO] Ruszył kolejny sezon Pszczyńskiego Kina Plenerowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Daisy Days" podaj

Zainaugurowano kolejny sezon Pszczyńskiego Kina Plenerowego na Rynku! W piątek, 20 maja w ramach wydarzenia Daisy Days odbył się pierwszy seans - widzowie mogli obejrzeć niepowtarzalny film "Twój Vincent".

Kino plenerowe z filmem "Mój Vincent", w czasie ogrodów Daisy Days - 20.05.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


To był seans w zieleni - wśród pięknych ogrodów pokazowych przygotowanych w ramach wydarzenia DAISY DAYS. Udział był bezpłatny.

"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65.000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Z blisko 65.000 klatek a zarazem płócien olejnych, blisko 130 jest rzeczywistymi obrazami Van Gogha. Wśród nich znajduje się słynna "Gwiaździsta noc nad Rodanem" oraz "Taras kawiarni w nocy". Całość jest fenomenalną i jedyną w swoim rodzaju filmową przygodą. To obowiązkowa pozycja dla każdego entuzjasty nie tylko kina, lecz sztuki w każdej formie. Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie oraz Gdańsku i Wrocławiu.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Daisy Days

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Daisy Days" podaj