pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 stycznia 2022
  • 15 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3547

[FOTO] Za nami wspólne kolędowanie przy centrum przesiadkowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Podczas koncertu noworocznego przy centrum przesiadkowym wystąpiły wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Zaśpiewał i zagrał także młodzieżowy zespół Churtownia.

Przesiądź się na kulturę - koncert kolędowy wychowanków Ogniska Muzycznego i POPP w Pszczynie wraz z zespołem Churtownia - 14.01.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Podczas ponadgodzinnego koncertu na placu przy centrum przesiadkowym wystąpili młodzi muzycy. Zespół Churtownia zaprezentował świąteczne utwory. Część kolęd można było usłyszeć w zupełnie nowej aranżacji.

W repertuarze świąteczno-noworocznym zaprezentowały się także wokalistki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej i solistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Każdy z występów miał inny, niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. W ten zimowy, chłodny wieczór publiczność mogła rozgrzać się nie tylko dobrą muzyką, ale też gorącą herbatą.

Wspólnie z publicznością kolędę odśpiewali podopieczni POPP w Pszczynie. - Kolędy mają w sobie coś niezwykłego. Wzruszają, przywołują wspomnienia i łączą ludzi. Mam nadzieję, że tak rozpoczęła się właśnie piękna tradycja kolędowych spotkań w tym miejscu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Podczas koncertu można było wesprzeć zbiórkę na leczenie Florka Francuza z Pszczyny - wcześniaka, który stracił wzrok. Chłopiec końcem 2021 roku przeszedł kosztowną operację oczu w Londynie. 8-miesięczny Florek potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku.Wydarzenie muzyczne to część projektu "Przesiądź się na kulturę" realizowanego przez Powiat Pszczyński. To seria bezpłatnych wydarzeń kulturalnych. W ramach projektu zorganizowane zostały plenerowe koncerty z udziałem uzdolnionej młodzieży, lokalnych zespołów i chórów oraz wystawy.

ar, mp / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj