pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 25 listopada 2021
  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 2860

Czy spadnie śnieg na weekend? IMGW wydało ostrzeżenie

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w województwie śląskim, które występować mogą od piątkowego do sobotniego poranka. Opadom towarzyszyć będą oblodzenia dróg.

Zima, śnieg, odśnieżanie
fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w komunikacie, w najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej. Warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko.

Ostrzeżenie dla woj. śląskiego obowiązuję od godz. 07:30 dnia 26.11.2021 (piątek) do godz. 07:30 dnia 27.11.2021 (sobota).

Prognozowane są intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm w czasie do 12 godzin lub o 15-20 cm w czasie do 24 godzin. Spadek temperatury powietrza poniżej 0°C spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Warunki atmosferyczne oraz prognozy mogą się zmienić. Synoptycy IMGW-PIB dokonują codziennych aktualizacji prognoz pogody. Zachęcamy do śledzenia komunikatów i ostrzeżeń na bieżąco na: meteo.imgw.pl/.

ar / pless.pl
źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.