pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 29 listopada 2021
  • 5 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2723

Mikołajkowy Kiermasz dla Zuzy z Pawłowic zmagającej się z rakiem

Za nami:

Alohomora! Wyganiamy potwora! 5 grudnia na rynku w Pawłowicach przy OSP odbędzie się Mikołajkowy kiermasz. Dochód ze sprzedaży przysmaków i rękodzieła będzie przeznaczony będzie na leczenie 12-letniej Zuzi Polak z Pawłowic, która zmaga się z rakiem kości z przerzutami do płuc. Można wesprzeć inicjatywę, ofiarując produkty!

jarmark świąteczny, boże narodzenie, kiermasz
Mikołajkowy kiermasz dla Zuzy! · fot. UG Pawłowice


U 12-letniej Zuzanny Polak z Pawłowic tuż przed wakacjami zdiagnozowano nowotwór. Nastolatka zachorowała na osteosarcomę - złośliwego raka kości. Po kilku tygodniach okazało się, że ma przerzuty na płuca. Dziewczynka jest pacjentką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Ostatnio przeszła w Szczecinie operację wszczepienia endoprotezy. W walce z chorobą pomaga jej seria o Harrym Potterze, którego jest wielką fanką. To sposób na oswojenie choroby.

Teraz Zuza jest już po 5 miesiącach chemioterapii, przeszła operację usunięcia guza oraz wszczepienie endoprotezy udowo-kolanowej. Pozostały jeszcze do pokonania przerzuty nowotworowe na płucach. Rozpoczęła kolejny etap walki. Czeka ją rehabilitacja, kontynuowana będzie chemioterapia.

Wesprzeć dziewczynkę można, przeznaczając własne produkty na kiermasz - mogą to być ozdoby świąteczne, ciasta, słodycze, rękodzieło, obrazy i prace plastyczne, maskotki i inne rzeczy dla dzieci - wszystko to w mikołajkowym i świątecznym klimacie. Będzie też okazja do skosztowania pysznych placków ziemniaczanych! Wszelkie informacje znajdują się na poniższym plakacie:

mikołajkowy kiermasz dla Zuzy Polak, zuza walcząca

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.