pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 28 sierpnia 2021
  • wczoraj, 06:58
  • wyświetleń: 4213

Piknik sportowy "Bez barier". Gościem Łukasz Piszczek!

W sobotę, 25 września na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się wielki Piknik Sportowy "Bez barier". Impreza ma na celu naświetlenie potrzeby szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Początek wydarzenia o godzinie 11.00. Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek, który przekaże na licytację na rzecz ośrodków koszulkę ze swoim nazwiskiem!

sport, dzieci, piknik sportowy, festyn
fot. pixabay.com


To będzie wydarzenie dla całych rodzin - organizatorzy chcą zaprosić do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców i zintegrować osoby zdrowe z osobami z niepełnosprawnościami. Impreza będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców!

Piknik według planu obejmie wychowanków placówek, kształcących dzieci i młodzież niepełnosprawną z terenu Pszczyny oraz Czechowic-Dziedzic.

Impreza skierowana jest głównie do placówek prowadzących opiekę i edukację osób niepełnosprawnych, ale ma charakter otwarty i jest możliwość dołączenia do wydarzenia. Zainteresowanych organizatorzy zapraszają do kontaktu do dnia 15 września pod numerem tel. 605043262.

W programie Pikniku znajdzie się krótki mecz piłki nożnej, który rozegrają wychowankowie Szkół Specjalnych z tych gmin, prowadzone przez swoich trenerów. Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane zostaną proste konkurencje sportowe. Dla uczestników zawodów przygotowano medale i puchary.

Po sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży specjalnej troski, mecz rozegrają wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzą się z godnymi siebie przeciwnikami. Ukoronowaniem imprezy będzie pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic.

Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek, który objął Patronatem Sportowym to wydarzenie i zapowiedział, że również będzie uczestniczył w dwóch pierwszych godzinach Pikniku. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą piłki!

Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla uczestników rywalizacji sportowych oraz dla wszystkich, którzy w tym dniu zawitają na stadion MOSiR do Czechowic-Dziedzic. Nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci, zabaw z DJ-em i animatorami. Pojawią się alpaki, będą też pyszne dania lokalnej kuchni. W przygotowaniu są kolejne atrakcje! Będzie można oddać także krew w krwiobusie.

Podczas wydarzenia potrwa kiermasz smakołyków a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz wszystkich ośrodków i szkół zaproszonych do współpracy.

Program w pigułce:  • O godzinie 11.00 planowane jest rozpoczęcie, wystąpienia gości oraz organizatorów i czas dla mediów, po czym nastąpi krótki trening pokazowy, jaki przeprowadzi z niepełnosprawnymi zawodnikami Łukasz Piszczek. Następnie odbędzie się ich mecz oraz przeprowadzone zostaną inne konkurencje dla niepełnosprawnych,
  • W godzinach 12.45 - 13.00 będzie miało miejsce wręczenie medali i pucharów,
  • W godzinach 13.00 - 13.45 rozegrany zostanie mecz wychowanków UMKS3 Czechowice-Dziedzice oraz wychowanków Akademii Łukasza Piszczka,
  • W godzinach 14.00-14.45 - rozegrany zostanie mecz samorządowców powiatu pszczyńskiego oraz samorządowców Czechowic-Dziedzic.


Głównym organizatorem imprezy jest UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, który to klub jest uczestnikiem programu "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM". Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol — burmistrz Pszczyny.

Portale pless.pl i czecho.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym!

piknik sportowy

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.