pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 30 sierpnia 2021
  • 11 września 2021
  • wyświetleń: 1684

Znamy datę kolejnego Nocnego Biegu po Pszczynie

Znana impreza sportowa na rzecz pszczyńskiego hospicjum - Nocny Bieg po Pszczynie - w tym roku odbędzie się 9 października, czyli w drugą sobotę tego miesiąca, w Światowy Dzień Hospicjów i Medycyny Paliatywnej. Start o 19.00. Na niespełna siedmiokilometrową trasę wyruszą biegacze i zawodnicy Nordic Walking.

Nocny Bieg Po Pszczynie - przygotowania przed biegiem - 15.10.2016
Nocny Bieg Po Pszczynie 2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Platforma internetowa do rejestracji uczestników została już uruchomiona na www.mktime.pl! Tam także można zapoznać się z regulaminem biegu i zamówić okazjonalną koszulkę.

Bieg ma charakter rywalizacji sportowej urozmaiconej przez organizatorów popisami artystycznymi przygotowanymi dla uczestników na kolejnych kilometrach trasy. Ciemność rozświetlana pochodniami, ale i urok pszczyńskiej starówki, zamku i parku co roku zachęcają do udziału w imprezie.

Atmosfera wydarzenia wiąże się także ze wspaniałym nastawieniem startujących biegaczy i chodziarzy - zawsze zadowolonych, uśmiechniętych i pełnych dobrej energii. Uśmiech i dobra energia to także atrybuty, które towarzyszą zespołom pszczyńskiego hospicjum. W każdym miesiącu organizacja otacza pomocą medyczną i opiekuńczą ponad 100 chorych docierając do nich na terenie całego powiatu, a nawet sąsiednich.

- Pomagamy chorym i ich najbliższym, ponieważ choroba wpływa niestety na funkcjonowanie całej rodziny - podkreśla Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego hospicjum, które działa nieprzerwanie od 22 lat.

Nocny Bieg po Pszczynie odbywa się w dwóch kategoriach - dla biegaczy i chodziarzy Nordic Walking. Obie grupy mają tę samą trasę o długości niecałych 7 km. Biegacze wystartują o godz. 19.00, a chodziarze 10 min później. Na każdego, niezależnie od osiągniętego rezultatu, czeka ręcznie wykonany przez wolontariuszy hospicjum, oryginalny pamiątkowy medal. Nagrody dla zwycięzców wręczają prezes hospicjum, Teresa Buczak i burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol. Dla najszybszych przewidziano piękne puchary.

Warunkiem startu jest zarejestrowanie się i wykupienie cegiełki na rzecz hospicjum do 4 października.

W dniu Nocnego Biegu po Pszczynie odbędzie się także podsumowanie innej znanej akcji społecznej pszczyńskiego hospicjum - Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum. Na estradę na rynku zaproszone zostaną osoby, które w minionym trudnym ze względu na wybuch pandemii roku, zapisały się do akcji, wędrowały po górach z hospicyjnymi emblematami i zdobywały kolejne szczyty, a wraz z nimi punkty, za które otrzymały złotą, srebrną lub brązową odznakę akcji, a zdobywcy największej liczby punktów - puchary.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.