pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 10 września 2020
  • 10 listopada 2020
  • wyświetleń: 6979

W gminie Pszczyna może stanąć nowy maszt. Trwa głosowanie

Za nami:

Mieszkańcy gminy Pszczyna mogą głosować w ramach projektu "Pod biało-czerwoną". Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag. Do realizacji przedsięwzięcia konieczne jest uzyskanie poparcia na poziomie pięciuset głosów.

flaga na Urzędzie Miejskim
W gminie Pszczyna może stanąć nowy maszt. Trwa głosowanie · fot. UM Pszczyna


- Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie - czytamy na stronie rządowej.

Do udziału w przedsięwzięciu zachęcają Grzegorz Gaża, Poseł na Sejm RP, a także burmistrz Dariusz Skrobol.

Osoby, które chcą oddać głos na swoją gminę, muszą za pośrednictwem strony internetowej wysłać krótką ankietę. Głosy poparcia można wysyłać do 31 grudnia.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.