pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 września 2020
  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 4191

Wielka Zbiórka Książek w Pszczynie - dla szpitali i placówek pomocowych

Za nami:

8 września rozpoczęło się książkowe pospolite ruszenie. W kilkudziesięciu miastach, w tym także w Pszczynie, utworzono punkty zbiórki, do których każdy może przynieść przeczytane pozycje. Dzięki zebranym książkom Fundacja Zaczytani.org otworzy kolejne Zaczytane Biblioteki w szpitalach i placówkach pomocowych.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna, której celem jest zebranie jak największej liczby książek, które zostaną przekazane do szpitali i ośrodków, w których literatura ma szczególne znaczenie. - Dla nas książka jest pretekstem do budowania relacji: z samym sobą, z dzieckiem, z drugim dorosłym czy nawet między grupami społecznymi. Naszą misją jest pokazywanie ludziom, jak ważną rolę może odgrywać książka w procesie leczenia czy w trudnej codzienności - mówi Agnieszka Machnicka, założycielka i prezes Fundacji Zaczytani.org.

"Oddaj książkę - stwórz bibliotekę - zainspiruj innych!" - takie hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. Zbierane są książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie są przyjmowane podręczniki i encyklopedie. W Pszczynie książki można oddać w Placówce Alior Banku przy ul. Plac Targowy 7 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

zbiórka książek


Wielka Zbiórka Książek została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz prezydentów 7 miast: Gdańska, Łodzi, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Partnerem strategicznym Fundacji Zaczytani.org jest Alior Bank. Partnerami Wielkiej Zbiórki Książek są Fundacja KPMG i AVIVA.

Więcej informacji o Wielkiej Zbiórce Książek: www.zaczytani.org

wielka zbiórka książek

BM / pless.pl, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.