pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

 • 7 września 2020
 • wyświetleń: 1690

V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Polska jest piękna"

Za nami:

Stowarzyszenie Fotograficzne "Przeciw Nicości" z Goczałkowic-Zdroju ogłosiło kolejną, piątą już edycję konkursu fotograficznego "Polska jest piękna". Prace można nadsyłać drogą mailową do 2 października.

polska jest piękna


W tym roku zrezygnowano z organizacji Festiwalu Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju, ponieważ ze względu na pandemię, ograniczony jest dostęp do galerii uzdrowiskowej, w której odbywało się wydarzenie i ekspozycja prac. Byłaby to już 5 edycja Festiwalu. Odbędzie się jednak doroczny konkurs pt. "Polska jest piękna", tym razem w ramach obchodów dwudziestopięciolecia Fotoklubu RP.

Celem konkursu jest popularyzowanie piękna naszego kraju w fotografii artystycznej. Temat można interpretować bardzo szeroko - przyjmowane są fotografie pejzażu wiejskiego i miejskiego, atrakcji przyrodniczych i zabytków, ludzi oraz interesujących wydarzeń.

Prace należy przesłać drogą mailową do piątku, 2 października do godziny 24.00. Rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie uczestników o jego wynikach nastąpi do 12 października. Informacje o wynikach zostaną umieszczone na stronie stowarzyszenia "Przeciw Nicości": przeciwnicosci.pl.

Warunki uczestnictwa:Konkurs jest otwarty dla wszystkich, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Każdy autor może przesłać wyłącznie pocztą elektroniczną maksymalnie 5 prac (może być 1 cykl) na adres: konkursojczysta@gmail.com.

Zdjęcia muszą spełniać następujące wymogi:
 • zapis jako JPEG,
 • rozdzielczość 300dpi,
 • dłuższy bok 42cm.


Każdy wysłany plik zdjęciowy powinien być opisany w następującym formacie:
Nazwisko i imię autora _numer kolejny zdjęcia_miejscowość wykonania zdjęcia

W tym samym mailu należy przesłać dowód wpłaty za uczestnictwo w konkursie. W treści maila powinny znaleźć się dane kontaktowe autora: imię i nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy.

Udział w konkursie jest płatny, opłata wynosi 30 zł. Należy ją przelać na konto "Przeciw Nicości" Stowarzyszenie Fotograficzne im. Mieczysława Wielomskiego, PKO BP Oddział I w Czechowicach-Dziedzicach: 45 1020 1390 0000 6902 0545 6811. Opłata za udział w konkursie nie podlega zwrotowi.

Zdjęcia nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę przez jury. Wniesiona opłata nie będzie podlegała zwrotowi. Decydować będzie data i godzina z nagłówka maila.

Uczestnik konkursu, wysyłając fotografie, potwierdza jednocześnie, że jest ich autorem. Udział w konkursie jest równoznaczny z udzieleniem przez autorów fotografii prawa do ich nieodpłatnego, niekomercyjnego wykorzystania przez organizatora w celach reklamowych w publikacjach związanych
z konkursem (media drukowane i elektroniczne) oraz na publikację nazwiska autora fotografii. Nadesłanie prac jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu, którego pełna treść dostępna jest na stronie internetowej Stowarzyszenia "Przeciw Nicości".

Laureatów wyłoni jury w składzie:
 • Kazimierz Jastrzembski - przewodniczący,
 • Jerzy Niedziela,
 • Lucyna Romańska,
 • Lilianna Wolnik.


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji zdjęć w katalogu wystawy oraz w środkach masowego przekazu w celu informacji o konkursie. Organizatorzy mają prawo do wyłączenia spod obrad jury prac nie spełniających warunków regulaminu. Jury może dokonać innego podziału nagród.

Nagrody:
Ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną nagrody zostaną przesłane pocztą do 15 listopada. Nagrodzone prace będą prezentowane na stronie stowarzyszenia www.przeciwnicosci.pl oraz na Facebooku.

Podium:
 • I miejsce: Złoty Medal Fotoklubu RP oraz pobyt 3 dniowy (3 noclegi) dla 2 osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu "Modrzewiówka" w Lanckoronie 750 zł (+ album konkursowy oraz album autorski) - łączna wartość 950 zł;
 • II miejsce: Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz 600 zł - nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Fotograficzne "Przeciw Nicości" (+ album konkursowy oraz album autorski) - łączna wartość 800 zł;
 • III miejsce: Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz bon o wartości 500zł do wykorzystanie na noclegi w Krakowie ufundowany przez Square Apartments (+ album konkursowy oraz album autorski ) łączna wartość 700zł;


Wyróżnienia:
 • Nagroda FOTONET-u - usługa fotograficzna - wartość nagrody - 500 zł,
 • Akwarele Romualda Romańczyka - ufundowana przez autora - 400 zł,
 • Nagroda "We Coffee" - palarnia kawy - wartość nagrody 300 zł,
 • Pobyt w "Willi Zamek" w Lanckoronie - 2 noclegi dla dwóch osób ze śniadaniem - 260 zł,
 • Foto-S Gliwice - usługa fotograficzna - 200 zł,
 • Nagroda firmy Spox Box - bon prezentowy o wartości 100 zł,
 • 5 nagród rzeczowych - zestawy kosmetyków każdy o wartości 70 zł ufundowane przez Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój,
 • Każdy wyróżniony autor otrzyma 50-stronicowy album z nagrodzonymi pracami o wartości 100 zł.


Ponadto zostaną przyznane wyróżnienia w formie udziału w albumie konkursowym. Wyróżnieni autorzy otrzymają dyplomy pocztą elektroniczną. Albumy autorskie dla zdobywców medali Fotoklubu RP zostaną przygotowane po nadesłaniu przez laureatów odpowiedniej liczby zdjęć i przesłane autorom do końca roku 2020.

Kontakt:
Kazimierz Jastrzembski macro18@wp.pl tel. +48 510 723 716
Lucyna Romańska missluta@gmail.com tel. +48 602 654 560

Organizatorzy konkursu:
"Przeciw Nicości" Stowarzyszenie Fotograficzne im. Mieczysława Wielomskiego
Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój
Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdrój
Patronat honorowy - starosta pszczyński, Barbara Bandoła
Patronat artystyczny - Fotoklub RP

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.