pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 2661

Ogólnopolski konkurs familijny na 75. urodziny Pippi!

Za nami:

Wydawnictwo Jung-off-ska ogłasza Ogólnopolski konkurs familijny pt. "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi", który będzie trwał przez całe lato. Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z siedzibą w Woli została jego ambasadorem! Aby wziąć udział, należy napisać limeryk lub wykonać pracę plastyczną.

Do udziału w konkursie zaproszone są rodziny - rodzeństwo, dziadkowie, wujkowie, ciocie. Czas nadsyłania zgłoszeń i prac konkursowych do Ambasadorów Konkursu upływa ostatniego dnia lata, czyli 21 września. Prace konkursowe będą realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci i młodzież do 16 lat). Najlepsze wezmą udział w ogólnopolskim etapie. Do wygrania jest weekend dla 4-osobowej rodziny na Mazurach w Hotelu SPA Dr Ireny Eris Wzgórza Dylewskie, vouchey prezentowe IKEA, książki i audiobooki.

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania, otwartość na świat. Wydawca serii audiobooków Astrid Lindgren, które czyta Edyta Jungowska zaprasza do letniej zabawy.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim. I etap lokalny organizowany jest przez Ambasadorów Konkursu, którymi są biblioteki, świetlice, szkoły, kluby, organizacje pozarządowe, ośrodki i placówki prowadzące zajęcia edukacyjne w całej Polsce.

II etap ogólnopolski wyłoni zwycięzców spośród wyróżnionych prac w etapie lokalnym. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 listopada w dniu 75. Urodzin Pippi, na stronie organizatora.

Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest "Pippi w malarstwie polskim i światowym", czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni).

Praca literacka - "Limeryk o Pippi", czyli krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.

Imię Pippi wymyśliła Karen, córka Astrid Lindgren, kiedy podczas choroby mama opowiadała jej przygody dzielnej dziewczynki. Autorka opowiadania spisała i książka ukazała się w 1945 roku. Jej przygody i humor łączy pokolenia już 75 lat. Z tej okazji dla wszystkich miłośników przygód Pippi powstał kącik pomysłów zabaw z Pippi, który towarzyszy konkursowi.

Partnerem jest Fundacja "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom".

Regulamin i dodatkowe materiały są dostępne na stronie: www.jungoffska.pl/konkurs

Kontakt: pippi75@jungoffska, telefon: 571276935.

pippi

ar / pless.pl, źródło: GOK Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.