Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 24 czerwca 2020
  • dzisiaj, 09:00
  • wyświetleń: 4464

Powraca Bankowa Street Live! Pierwszy koncert już dziś wieczorem!

Wszystko zaczęło się w 2015 roku od trzech letnich koncertów. W czwartek, 9 lipca rozpocznie się kolejny, szósty sezon Bankowej Street Live. Cykl ulicznych koncertów będzie kontynuowany. Pierwotnie start miał się odbyć tydzień wcześniej, jednak warunki atmosferyczne spowodowały, że koncert przesunięto.

Bankowa Street Live, concert, bankowa
Bankowa Street Live - koncert zespołu PomaU · fot. Andrzej Grynpeter


W czwartek, 9 lipca nastąpi oficjalna inauguracja sezonu Bankowa Street Live. Zapraszamy na godzinę 19.30 na koncert zespołów Deal Doa i Mole! Wstęp na wydarzenie jest wolny.

- Powracamy z koncertami na ul. Bankową. To jeden z pierwszych kulturalnych projektów, która powraca. Koncerty odbywają się na zewnątrz, gdzie łatwiej jest dostosować się do wymogów reżimu sanitarnego. Po raz kolejny we współpracę zaangażowało się Pszczyńskie Centrum Kultury. Warto wziąć udział w inicjatywie. Muzycy, którzy przyjeżdżają do Pszczyny prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny, zaś organizatorzy dbają o różnorodność gatunkową - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

bankowa


Deal Doa - krótka historia

I tak nastał maj 2018r. Piszemy te słowa a w tle leci pewien remiks (a właściwie para remiksów), który już za niedługo poleci i u Was. Ostatnie miesiące to dla Deal Doa wspaniały czas - odnaleźliśmy ogień, który gdzieś dawno przygasł; poznaliśmy się na nowo i zaczęliśmy tworzyć; każdy sięgnął aż po horyzont swoich uczuć, by wysmażyć coś nowego w promieniach wschodzącego nad Pszczyną słońca...

I niech te chwile trwają. Te momenty wspólnego uniesienia.


Członkowie zespołu:
  • Radoslaw Szewski
  • Dawid "Sojczyn" Sojka,
  • Leszek Kondzielnik,
  • Wojtek "Affa" Świerczyński


Loading...


MOLE

To skrót od "Moje Obserwacje Ludzkich Emocji". I pod tą metaforyczną powłoką wpleciono teksty oraz muzykę katowickiego zespołu. Grupa w swobodny sposób łączy ze sobą przestrzenno-gitarowy indie pop z elementami muzyki tanecznej, folku, funky, country i szeroko rozumianej alternatywy spod znaku indie rock.

Grupa powstała z inicjatywy basisty Grzegorza Bednarskiego, który razem z gitarzystą Marcinem Skipiałą oraz Michałem Jackowskim, pianistą, gitarzystą, a przede wszystkim wokalistą, oddali się w wir komponowania emocjonalnych z przesłaniem utworów. Skład w marcu 2019 roku uzupełniła, młoda, uzdolniona perkusistka - Natalia Krząkała.

W czerwcu tegoż roku zespół wypuścił swój pierwszy singiel pt. "Parzysty", wsparty teledyskiem, który znalazł się na playliście w radiowej "Czwórce", Radio Wnet, czy telewizji Kino Polska Muzyka. Utwór wykorzystano również w produkcji telewizyjnej "To je Borowicz" (TVP2).

11 października 2019 roku miała premiera drugiego singla pt. "Senny film" wspartego ciekawym video. Teledysk również znalazł uznanie w telewizji Kino Polska Muzyka, a sam utwór znalazł się w propozycjach list przebojów stacji radiowych, m.in. Radio Afera, Radio Białystok, czy Radio eM. W radiowej "Trójce" "Senny film" zadebiutował w audycji MINIMAX Piotra Kaczkowskiego.

3 listopada 2019 roku ujrzała światło dzienne debiutancka EP-ka grupy pt. "Pierwsze Symptomy". Została ona w całości nagrana i zrealizowana w S-Tone Studio. 23 grudnia 2019 roku zespół MOLE został zaproszony do audycji Tomasza Żądy "Trójka Żąda debiutów", gdzie udzielił obszernego wywiadu na falach "Trójki".

9 stycznia 2020 roku MOLE wystąpiły na żywo w TVP Polonia w programie "Halo Polonia", gdzie zagrały dwa utwory: "Senny film" i premierowy "Lustro".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.