Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 1871

IX Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej w maju w Pszczynie!

W dniach 23-24 maja w pszczyńskim parku odbędą się w Pszczynie IX Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej. Dodatkowo w dniu 22 maja planowana jest konferencja branżowa. Mistrzostwa te, to nie tylko sport, ale także platforma edukacyjna i popularyzująca poszanowanie szeroko pojmowanej przyrody, a w szczególności drzew.

arboryści


Organizatorzy zapraszają do czynnego udziału jako zawodnicy, wolontariusze, kibice, obserwatorzy, jak również do spotkania i dopingowania najlepszych w Polsce zawodników tej dyscypliny.

Na stronie Federacji Arborystów Polskich można pobrać formularz zgłoszeniowy zawodnika lub wolontariusza oraz oświadczenie, które należy wypełnić, podpisać i przesłać na adres biura do 1 maja.

Federacja Arborystów Polskich to stowarzyszenie, które zrzesza fachowców z zakresu arborystyki, leśnictwa, dendrologii oraz ludzi, którym na sercu leży dobro przyrody, w szczególności drzew. Arboryści 7 września 2019 roku w parku zamkowym w Pszczynie zorganizowali rodzinny piknik "Razem dla Helenki". Podczas pikniku odbywały się pokazy prac pielęgnacyjnych metodami alpinistycznymi w koronach drzew i pokazy ratownictwa. Na wydarzeniu obecny był Mistrz Polski we Wspinaczce Drzewnej 2019 Marcin Anczakowski. Damian Gacek metodą carvingu, przy użyciu pilarek wykonał piękne rzeźby, które były licytowane na rzecz dziewczynki. Wszyscy mogli spróbować swoich sił we wspinaczce rekreacyjnej. Dzięki temu wydarzeniu Federacja zebrała na rzecz Helenki ponad 6,5 tys. zł.

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.