Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 21 lutego 2020
  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 4226

Tydzień bezpłatnych porad w prokuraturze i sądzie

Za nami:

21 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju. W Pszczynie porad będą udzielać specjaliści w Prokuraturze Rejonowej oraz Sądzie Rejonowym w Pszczynie. Porady będzie można uzyskać do 28 lutego.

Tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwają do 28 lutego. To już kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest z ustanowieniem Dnia Ofiar Przestępstw. Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. W ich trakcie będą udzielane bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych oraz organizacji pozarządowych.

Informacji prawnej będą udzielać adwokaci, radcy prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, a także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

Gdzie w Pszczynie można skorzystać z porad prawnych?



  • W budynku Prokuratury Rejonowej w Pszczynie. Można zgłaszać się w godzinach urzędowania placówki. W tym czasie, wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem porady prawnej oraz informacji o przysługujących im uprawnieniach będą mogły skorzystać z porad najlepszych specjalistów z dziedziny prawa.
  • W Sądzie Rejonowym w Pszczynie. Na stronie internetowej sądu zamieszczono informację, że osoby, które stały się ofiarą przestępstwa mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej udzielanej przez asystenta sędziego w budynku sądu przy ul. Bogedaina 8, w dniach 21 i 24-28 lutego, w godzinach od 13.00 do 15.30, w sali 009.


Osoby pokrzywdzone przestępstwami, celem otrzymania dalszego wsparcia mogą kierować się również do Ośrodków Pomocy, które w 2020 roku świadczą pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Pełna lista tych placówek dostępna jest pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.