Og�oszenia Pszczyna Og�oszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 lutego 2020
  • wyświetleń: 1409

25. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej w tym roku w Pszczynie

Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ogłosił XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Pszczynie. W ramach festiwalu odbędzie się m.in. XXV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" oraz VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich.

XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej


Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu i mistrzostwach sygnalistów, zespoły oraz wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy. W tym roku przypada 25. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" organizowanego od 1996 roku, za każdym razem w innym miejscu Polski. W związku z jubileuszem XXV-lecia Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ rozszerzono formułę festiwalu do charakteru międzynarodowego i połączono jego organizację z III Mistrzostwami Europy Trębaczy Myśliwskich. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbywał się już w Pszczynie w 2000, 2003 i 2018 roku. Pszczyna jest europejską kolebką małego rogu myśliwskiego i sygnałów myśliwskich, stąd taka lokalizacja wydarzenia.

W ramach festiwalu rozegrany zostanie XXV Ogólniopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" i XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej, a także VI przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich i konkurs na najlepsze wykonanie "Hejnału XXV OFMM Pszczyna 2020". Odbędą się też koncerty, pokazy i wystawy towarzyszące.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia, wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez stronę internetową www.muzyka.mysliwska.pl. Wszelkie informacje, w tym regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich i regulamin konkursu muzyki myśliwskiej oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Pszczynie dostępne są stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl

Organizatorami konkursu są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Śląskiego, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Miasto Pszczyna.

Program:

13 czerwca - XXV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" - Pszczyna 2020. Konkurs odbędzie się w kategorii solistów - klasy D, C, B, A (12.06.2020 r.) i kategorii zespołów - klasy D, C, B, A i G według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie "O Róg Wojskiego" mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2020 roku. Natomiast udział solistów z województwa śląskiego w tym konkursie jest bez ograniczeń ilościowych.

13 czerwca - XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej - Pszczyna 2020. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH. W klasie MB wprowadza się jeden utwór obowiązkowy - "Ze wspomnień starego leśnika - Opowieść o Stanisławie Cenkierze" (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych na stronie internetowej). Natomiast w klasie MEs - utworem obowiązkowym jest "Marsz pogodny" muzyka Lech Głowicki w opracowaniu Krzysztofa Kadleca (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych na stronie internetowej).

13 czerwca - Konkurs na najlepsze wykonanie "Hejnału XXV OFMM - Pszczyna 2020" skomponowanego przez Artura Kanawkę. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej. Nuty w dwóch opracowaniach muzycznych na stronie internetowej.

13 czerwca - VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich - Pszczyna 2020

12 czerwca - Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich

Koncerty muzyki myśliwskiej i msze św. hubertowskie oraz imprezy towarzyszące

ar / pless.pl, źródło: muzyka.mysliwska.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.