Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 2 lutego 2020
  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 8906

Rodzinny Bieg Charytatywny po raz czwarty dla Zameczku

25 kwietnia już po raz czwarty w Jankowicach odbędzie się Rodzinny Bieg Charytatywny. Ochotnicy pobiegną dla Zameczku - Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach.

III Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach - bieg na 5 km, po starcie - 08.06.2019 r.
III Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach - bieg na 5 km, po starcie - 08.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy będą mieli możliwość wyboru dwóch dystansów biegu - 5km lub 10 km, chodziarze pomaszerują na dystansie 5km, a dla dzieci szkolnych przygotowano trasę o długości 2,7 km.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących "Zameczek" w Rudołtowicach. Ośrodek ten został utworzony w 1992 roku przez Polski Związek Niewidomych. Udziela świadczenia zdrowotne, rehabilitacyjne i opiekuńcze dzieciom niewidomym i niedowidzącym ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz niepełnosprawnością intelektualną. Swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież w wieku od 4 do 25 lat. Podopieczni przebywają w ośrodku w systemie całodobowym i dziennym.

W minionych latach na rzecz Ośrodka w Rudołowicach uzbierano: rok 2017 - 18.000 zł, rok 2018 - 26.000 zł, natomiast rok 2019 był rekordowy - przekazaliśmy na rzecz Ośrodka aż 31.500 zł!

Podczas zapisów każdy uczestnik będzie miał możliwość zakupu cegiełek charytatywnych o nominałach 10, 20, 50, 100 oraz 200 zł, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony dla Ośrodka Zameczek. Zapisy przyjmowane są na stronie www.zapisy.timing4u.pl.

Szczegóły dotyczące biegu znajdziecie na: www.aktywna-pszczyna.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Bieg jest organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Jankowicach, LKS Znicz Jankowice oraz Stowarzyszenie Sportowe "Aktywna Pszczyna".

IV Rodzinny Bieg Charytatywny


BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.