Og�oszenia Pszczyna Og�oszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 22 sierpnia 2019
  • 27 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 13796

[FOTO] "Chochla 2019" dla Wiślan! Gotował też finalista MasterChefa

Festiwal Pszczyńskich Maszketów "Chochla" jak zwykle towarzyszył Dniom Pszczyny. W niedzielę, 25 sierpnia na rynku gotowały nie tylko drużyny konkursowe, ale również finalista programu MasterChef - Charles Daigneault.

DNI PSZCZYNY 2019 - wydarzenia towarzyszące w niedzielę na rynku - 25.08.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Tematem przewodnim kulinarnych zmagań był śląski deser. Do walki o tradycyjną chochlę stanęło 14 drużyn z terenu całego powiatu pszczyńskiego. Jury najlepiej oceniło propozycję Zespołu Wiślanie i to właśnie do Wisły Małej trafiła "Chochla 2019". Drugie miejsce przyznano KGW Jankowice, a trzecie KGW Piasek.

Dni Pszczyny 2019 - XII Festiwal Pszczyńskich Maszkietów "Chochla 2019" - 25.08.2019 · fot. Grzegorz Załucki


W programie niedzielnej imprezy znalazły się również: warsztaty kulinarne dla dzieci, kiermasz potraw i produktów regionalnych, koncerty m.in. "De Silvers" i Michaliny Starosty, rodzinna olimpiada kulinarna z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas Chochli przeprowadzono również konkurs o tytuł pszczyńskiego "ein Topf Chefa". Atrakcyjny był również pokaz kulinarny, w którym finalista MasterChefa przyrządził "Szarlotkę a'la Charles".

Loading...


Organizatorem festiwalu są Urząd Miejski oraz Pszczyńskie Centrum Kultury, partnerem imprezy jest Studio Meble - Kuchnie Verle. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.