Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 grudnia 2006
  • wyświetleń: 6391

Szantana

Szantana


"Szantana" - "Szantana Sukces" powstała w roku 2002 jako jednorazowy wybryk na festiwal piosenki żeglarskiej "Tratwa". Zaprezentowaliśmy na nim piosenkę "Kac na jeziorze", która uzyskała skromne uznanie wśród braci żeglarskiej.

Zespół reaktywował się w 2004 roku, w zmienionym składzie, zmieniając przy tym nazwę na "Szantana". Od początku swej działalności kładziemy nacisk na wykonawstwo własnych utworów, jednakże nie uciekamy przed piosenkami szerzej znanymi, acz przykrytymi warstwą zapomnienia. Od początku roku 2006 grupa działa w obecnym składzie od niedawna z perkusistą znanej pszczyńskiej grupy rockowej.

Na twórczość Szantany ogromny wpływ ma ludowa piosenka bretońska. W młodości każdy z nas słuchał muzyki poważnej, co nie znalazło jednak odzwierciedlenia w bieżącej działalności. Z dokonań Johna Lennona najwyżej cenimy płytę, którą nagrał z Yoko Ono w łóżku. Zainspirowani planujemy jesienią 2033 roku nagrać płytę w wannie. Gramy typową Szantę Alternatywną, naszą muzykę można umieścić w nurcie Under Water Shanta.

Na łamach niniejszego pisma pragniemy zdecydowanie zaprzeczyć, że jesteśmy zespołem młodzieżowym, oraz że którykolwiek z członków zespołu posiada kartę pływacką.

Każdy z muzyków ma starą maturę, którą w dobie supermarketów coraz trudniej kupić na targu. Twórczość oraz posłanie traktujemy ze śmiertelną powagą, w czasie występu każdy dźwięk jest starannie przemyślany, a wizualizacje komputerowe zastępujemy tańcem brzucha Simona.

Przymierzamy się aby wiosną 2015 roku nagrać debiutancki singiel, który wyłącznie wśród znajomych zostanie rozprowadzony na taśmach do magnetofonów szpulowych. Rok 2006 uczynił wiele spustoszeń w naszym życiu, jednak w dalszym ciągu optujemy za lustracją wszystkich żeglarzy, nikt z nas nie znalazł się na liście Wildsteina a nasz perkusista nie był w ZHP.

Dziękujemy panom: Fidel Castro za natchnienie oraz Edisonowi za elektryczność.

Skład zespołu:
Szymon „Simon” Szczepańczyk - flet popseczny, flażolety, mandolina, puszka z ryżem ale bez pepsi, mandola, bombarda, gitara, waga łazienkowa, wizualizacje, śpiew
Grzegorz „Pepan” Szczepańczyk - gitara basowa, wizualizacje, dobryduh,
Darek „DariuSz” Szymczak - śpiew , a czasem: harmonijka ustna, kazoo,
Wojciech „Zwierzak” Prządka - instrumenta perkusyjne
Jędrzej „Yen Drek” Otręba - gitara, śpiew, przeszkadzajki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.