Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2020
  • 10 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 4682

#MiśMaciusia - akcja w ramach walki o życie 2,5-letniego chłopca

Dwuletni Maciuś z gminy Pszczyna walczy o życie. Jedynym ratunkiem dla chłopczyka zmagającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni jest bardzo kosztowna terapia genowa. Jej wartość to 9,5 mln zł. Rozpoczęła się akcja pomocy Miś Maciusia, w którą włączyć może się każdy.

miś maciusia


Rodzina, przyjaciele, bliscy, a przede wszystkim Ewelina, mama Maciusia i jej syn walczą o "najdroższy lek świata". Bez tego trudno myśleć, co będzie dalej. Walka o pieniądze na leczenie chłopczyka nie ogranicza się do założenia zbiórki. Dziesiątki godzin na telefonach, kontakty ze sztabem ludzi i inicjowanie wydarzeń na terenie całej Polski to droga do sukcesu.Wyjątkowe jest to, że przy każdym spotkaniu nasz mały bohater i zdeterminowana mama zarażają uśmiechem i entuzjazmem. Stąd zainicjowano akcję Miś Maciusia, która polega na wsparciu zbiórki i symbolicznym przekazaniu misia-maskotki, symbolu przyjaźni.

Jedną z pierwszych osób, które odpowiedziały na apel, był burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Otrzymał maskotę od (Nie) Małego Wojownika, wsparł zbiórkę i zachęcił kolejnych przyjaciół do kontynuacji tej szlachetnej inicjatywy.

Loading...


Promocji akcji towarzyszy spot reklamowy. Udział w nim wzięli mieszkańcy, członkowie Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej oraz pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Dzięki temu coraz więcej pluszaków symbolizuje akcję #MiśMaciusia #MisMaciusia.Więcej informacji na temat Maciusia możecie znaleźć w naszym artykule: 2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.