Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 907

[WIDEO] Spotkanie z Chopinem, czyli miłość, bunt i patriotyzm

Tym razem w ramach niedzielnych koncertów zapraszamy na recital chopinowski. Grzegorz Niemczuk prezentuje najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina.Trwają obchody 250-lecia urodzin Ludwiga van Beethovena oraz 210-lecia urodzin Fryderyka Chopina. W Goczałkowicach jubileusze te świętujemy realizując projekt pn. "Jubileuszowy cykl koncertów - L. van Beethoven i F. Chopin". W każdą niedzielę publikujemy niezwykłe koncerty poświęcone twórczości tych kompozytorów, nagrane w goczałkowickich plenerach.

Tym razem zapraszamy do obejrzenia koncertu fortepianowego. Grzegorz Niemczuk, zwycięzca wielu konkursów pianistycznych, prezentuje dzieła Fryderyka Chopina. W dzisiejszym koncercie można usłyszeć dwa nokturny, w tym jeden napisany, kiedy młody kompozytor po raz pierwszy zakochał się, dwie etuidy (jedna z nich - skomponowana po wybuchu powstania listopadowego - uznawana jest za jeden z najbardziej dramatycznych utworów w historii muzyki) oraz trzy polonezy, w tym napisany przez Fryderyka, kiedy miał 7 lat. A w tle - jak zwykle - piękne goczałkowickie plenery. Całość nagrana została w Ogrodach Pokazowych Kapias.

Realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju projekt "Jubileuszowy cykl koncertów - L. van Beethoven i F. Chopin" uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.