pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2020
  • 13 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12098

[ANKIETA] Wybieramy nazwę dla pszczyńskiej kranówki!

Od kilku tygodniu na pszczyńskim rynku uwagę mieszkańców przykuwa nietypowa instalacja. Powstała ona z inicjatywy Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej oraz burmistrza Pszczyny, którzy zachęcają mieszkańców do picia popularnej kranówki. Teraz nasi czytelnicy mogą wybrać nazwę dla pszczyńskiej wody.

instalacja PIK na rynku w Pszczynie
Na rynku w Pszczynie stoi nietypowa instalacja, która zachęca do picia popularnej kranówki · fot. BM / pless.pl


- Woda w Pszczynie charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i ma porównywalny skład do tej, którą możemy kupić w sklepie, a różnica w cenie jest ogromna. Za 1m3 czyli 1000 litrów wody z kranu mieszkańcy płacą tylko 5,72 zł, a za 1000 litrów wody butelkowanej, czyli 666 1,5 litrowych butelek, ponad 1200 zł. To pokazuje, że picie wody z kranu jest nie tylko EKO, ale się opłaca - komentuje Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz mediów. W okresie świąteczno-noworocznym ze specjalnego kontenera zniknęło blisko 200 butelek z wodą. Internauci wskazują żartobliwie, że mogło to mieć związek ze wzmożonym pragnieniem osób, które wracały z sylwestrowych zabaw. Organizatorzy akcji apelują jednak, aby zamiast dekompletować instalację, sięgnąć po szklankę wody z kranu. Jest ona tak samo dobra jak ta z butelki, a przy tym bardzo tania.

W ramach promocji burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i prezes PIK Wojciech Solik ogłosili konkurs na nazwę dla pszczyńskiej kranówki. Do organizatorów spłynęło wiele ciekawych propozycji. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych i oryginalnych nazw. Czytelników naszego portalu prosimy o opinię, która nazwa podoba się Wam najbardziej. Wasze głosy pomogą wyłonić nazwę, która już zawsze będzie kojarzyła się mieszkańcom ze smaczną i tanią pszczyńską kranówką!Głosowanie potrwa do poniedziałku, 13 stycznia do godziny 22.00. Zwycięzcy konkursu otrzymają specjalne, grawerowane karafki, które ufundowało Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.